Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

BARBORA GRŮZOVÁ postoupila do celostátního finále "ZPĚVÁČEK HANÁCKÉHO SLOVÁCKA"

Devatenáct vítězů oblastních kol soutěže Zpěváček hanáckého Slovácka změřilo své hlasy v sobotu v regionální části soutěže v Mikulově. Děti ve věku od deseti do patnácti let zpívaly o postup do celostátního finále, které budou ve dnech 14. - 16. května 2010 hostit Velké Losiny.

Koncertní sál ZUŠ Mikulov přivítal nejen místní účastníky a učinkující z blízkého okolí, ale i děti z Nenkovic, Ždánic a Archlebova. Odborná porota, do níž zasedli paní Růžena Kučerová, učitelka ZUŠ a členka Brolnu, Kateřina Kovaříková, redaktorka Českého rozhlasu Brno a ředitel ZUŠ Mikulov ing. Jiří Vrbka, neměla jednoduchý úkol.

Odborná porota vybrala po dvou povinných písničkách, kdy jedna byla bez doprovodu a druhá pak s přispěním cimbálové muziky Grácie, do finálového kola Lucii Spurnou z Dětského národopisného souboru Nenkovjánek a velkopavlovickou Barboru Grůzovou. Ta v Mikulově před měsícem vyhrála i regionální kolo.

Region hanácké Slovácko tedy má své favority do finále celostátní soutěže zpěváčků lidových písní Zpěváček 2010.

Barunce držíme palce!

 

12-04-2010 PV