Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Baloun v Paříži opět zabodoval

Radomil Baloun z Velkých Pavlovic se stal nejúspěšnějším vinařem z České republiky na jedné z nejprestižnějších mezinárodních soutěží vín na světě – Vinalies International Paris 2010. V hlavním městě Francie získal dvě zlaté a pět stříbrných medailí. Nejcenější kovy získal za Hibernal a Tramín, stříbrné ocenění si vysloužila vína Chardonay, Děvín, Müller Thurgau, Pálava a Tramín. Všechna oceněná vína jsou ročník 2009.

Letošní soutěže vín  Vinalies Internationales Paris se zúčastnili vinaři ze 45 zemí světa. Pořadatelé celkem přes tisíc medailí, vinaři z České republiky si domů přivezli pětatřicet medailí.

Dvě zlaté medaile získalo bořetické Vinařství Springer, jedno zlato si připsal velkobílovický vinař Petr Skoupil a také popické Vinařství Sonberk.Tři stříbrné medaile pobralo Víno Mikulov, dvě Vinařství Kovacs Novosedly a po jednom stříbru si z Francie odvezly Vinné sklepy Valtice a Vinařství Horák Vrbice.

Více na www.breclavskydenik.cz

 

zdroj: Břeclavský deník

04-03-2010 PV