Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Baloun a Mikulica v publikaci 1000 Vins du Monde

Podobně jako gurmáni listují michelinským průvodcem, mají i milovníci vína svou věhlasnou publikaci. Prestižní průvodce těmi nejlepšími víny světa s názvem 1000 Vins du Monde (1000 vín světa) každoročně dokazuje, že moravská a česká vína mezi světovou elitou nemohou chybět. Profesionální degustátoři, kteří tisícovku nejlepších vín vybírají, zařadili i letos do vinařské síně slávy 30 moravských vín.

V aktuálním výtisku nebudou chybět ani velkopavlovičtí vinaři. Do publikace je zařazen Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2013 od vinařství Baloun a Ryzlink vlašský polosladké, pozdní sběr 2013 od Vinařství Mikulica.

Moravská a česká vína každoročně přivážejí cenné kovy z mnoha prestižních světových zahraničních soutěží a pro širokou veřejnost jsou medaile na lahvích jakousi garancí kvality. Vedle medailí na lahvích je tak publikace 1000 Vins du Monde dalším vodítkem, jak se zorientovat v široké nabídce moravské a české vinařské produkce. „Naši vinaři se účastní mezinárodních soutěží už mnoho let a vždy s úspěchy. Každoročně se přesvědčujeme, že naše vína dokáží obstát ve světové konkurenci, to je fakt. Zařazení do publikace 1000 Vins du Monde vnímáme velmi pozitivně, zejména z obchodního hlediska to přinese vinařům zvýšený zájem o jejich vína,“ komentoval další mezinárodní úspěch našeho vinařství Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast našich vín na hodnocení organizačně zajišťovalo.

Nejvíce vín v průvodci, a to celkem 255, má tradičně hostitelská země soutěže – Francie. Ve srovnání s dalšími vinařskými velmocemi má ale Česká republika vynikající výsledky. Španělsko má v publikaci 43 vín, Itálie 16, Portugalsko 29, Argentina 12 a Kanada například jen 10 vín. Naši sousedé ze Slovenska se mohou pochlubit 17 víny.

Publikace 1000 Vins du Monde vychází v návaznosti na 21. ročník prestižní mezinárodní soutěže vín Vinalies Internationales, které se v Paříži pravidelně účastní moravská a česká vína za finanční podpory Vinařského fondu.

 

Sken publikace s výsledy našich vín (pdf) ke stažení ZDE

 Zdroj: NVC & Omnimedia


17-09-2015 PV