Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Báječný prázdninový týden na Ekocentru Trkmanka

Ekocentrum Trkmanka ve Velkých Pavlovicích zahájilo prázdniny zcela premiérovým příměstským kurzem pro děti od 6 do 12 let. Kurz trval čtyři dny, od pondělí 1. do čtvrtku 4. července 2013 (v pátek byl státní svátek), ale i tak jsme stihli spoustu aktivit a načerpat plno nových informací. A jakých? No přece o Velkých Pavlovicích a jeho okolí.

Každý den jsme se dopoledne vydali po trase nové naučné stezky Zastavení v kraji vína a meruněk, kterou jsme měli rozdělenou na 4 etapy, a odpoledne po zaslouženém odpočinku jsme si zpracovávali „prázdninový deník“. Do něj si děti psaly své zážitky, kreslily a lepily obrázky či přírodniny.

Ve čtvrtek jsme naše poznávání přírody i historie ukončili na místním Turistickém informačním centru, kde jsme odevzdali vyluštěnou křížovku a po malém přezkoušení znalostí o Velkých Pavlovicích všichni obdrželi odměnu.

Kurzu se zúčastnilo 24 dětí pod vedením lektorek Pavly Škrabalové a Lenky Štefkové.  

 

Pavla Škrabalová & Lenka Štefková, Ekocentrum Trkmanka


 

A zde již máte některé z reakcí zúčastněných dětí...

 

Úryvek z deníku Martina Grůzy

1. Den příměstský kurz Ekocentrum Trkmanka

Dne 1.7.2013 začal první den příměstského kurzu, který pořádá Ekocentrum Trkmanka. Nejdříve jsme se všichni seznámili a následně prohlédli místnost, ve které jsme po obědě měli odpočívat. Potom jsme opustili budovu a šli na nádvoří, kde jsme si rozdali svačinku.

Pokračovali jsme naučnou turistickou stezkou. Dorazili jsme na stanoviště 1, 2 a 9. Cestou jsme se zastavili v infocentru (knihovně), na radnici a u kontribučenské sýpky. Na zpáteční cestě jsme ještě zašli  k rybníku. U rybníka jsme hráli hru, kdo uslyší zvuk zvířete.

V poledne jsme si moc pochutnali na obědě, podávalo se kuře s rýží. Po obědě jsme odpočívali a četli knížku o Ferdovi Mravencovi. Dalším pracovním úkolem byla výroba Prázdninového deníku 2013, je to sešit ve kterém budeme mít zapsané vzpomínky na letošní prázdniny. Dále jsme si povídali o znaku Velkých Pavlovic a pak už nás čekal odchod domů.

Dnešní den se mi moc líbil a další 3 dny budou určitě také super.

2. Den Příměstský kurz  Ekocentrum Trkmanka

Druhý den nám opět přálo počasí, a tak jsme se vydali turistickou stezkou ke stanovištím 8, 5, 6. Po návratu jsme v Ekocentru doplnili tajenku. Poobědvali jsme květákové placky s bramborami a po odpočinku jsme šli dodělávat prázdninové sešity. Dostali jsme za úkol, že máme mít 10 listů. Všem se nám to podařilo a tím dnešní den skončil.

 

Od Natálky Drbolové

Příměstský kurz Ekocentrum Trkmanka

Na tomto táboře chodíme ven poznávat přírodu. Do 4. 7. máme posbírat deset listů ze stromů. Lepíme si do sešitů, které jsme dostali, obrázky míst, kde jsme byli. Máme na celé čtyři dny tajenku, kterou bychom měli vyluštit. Po obědě odpočíváme po túře a čteme si pohádky.

 


 

Fotogalerii z prvního příměstského tábora na Ekocentru Trkmanka
otevřete kliknutím na společnou fotografii táborníků...

 

Foto © 2013 Archiv Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice

 


 

 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

 

08-07-2013-BK