Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Badmintonový turnaj ve Velkých Pavlovicích

Již podruhé se sjela do Velkých Pavlovic padesátka dětí bojovat o medaile na badmintonovém turnaji „Badminton Velké Pavlovice Open“, na který jsou zváni badmintonisté žákovských kategorií z blízkých příhraničních lokalit České Republiky, Slovenska a Rakouska.

Program zahájený rozlosováním prvních zápasů započal v devět hodin. Šest kol duelů ve dvou věkových kategoriích U14 a U11 představilo přes různorodé výkony mladých sportovců také urputné souboje o každý míček. Celý turnaj probíhal rychle, v příjemné atmosféře školní haly, bez nečekaných organizačních zvratů.  Výsledky utkání potvrdily dané favority turnaje, kdy na prvních příčkách skončili nejvýše nasazení hráči. Potěšením pro náš oddíl jsou hned dvě medaile z tohoto nebodovaného turnaje. Jakub Herzán získal zlatou v kategorii starších chlapců a Samuel Horák pak bronz v kategorii mladších.

Vítězové byli odměněni poháry, medailemi a diplomy, a všichni zúčastnění hráči obdrželi věcné dárky, za které patří velké dík podpoře velkopavlovických vinařů. Poděkování v neposlední řadě patří také Základní škole a Městskému úřadu za umožnění turnaj uskutečnit a za podporu sportu dětí ve Velkých Pavlovicích.

U14 dívky
  1. Novotná Helena (SK Badminton Tábor)
  2. Vašatová Lucia (AS Trenčín)
  3. Měrková Emma (BC 66 Ivančice)

U14 chlapci
  1. Herzán Jakub (SVČ Velké Pavlovice)
  2. Lorenc Martin (FSpS Brno)
  3. König Jan (SKP Kometa Brno)
  6. Babyč Alexandr (SVČ Velké Pavlovice)

U11 dívky
  1. Chmelíčková Jolana (BC 66 Ivančice)
  2. Chovancová Markéta (BS Brno)
  3. Königová Júlie (SKP Kometa Brno)

U 11 chlapci
  1. Thor Lukáš (BS Brno)
  2. Havlíček Matěj (BS Brno)
  3. Horák Samuel (SVČ Velké Pavlovice)
  6. Fůkal Viktor (SVČ Velké Pavlovice)

Badmintonový turnaj ve Velkých Pavlovicích

Text a foto: Jiří Huslík / 7.3.2018