Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Babice čarodějnice rejdily letos u Trkmanky

Poslední dubnový den je již od nepaměti zasvěcen svátku Čarodějnic. Traduje se, že ošklivé babice vylétají na svých košťatech ze svých temných příbytků a pouštějí se do víru strach nahánějícího rejdění a strašení lidí. Jeden takový čarovný rej se onoho magického data, vepsaného do kalendáře jako 30. duben roku 2012, odehrál i ve školní družině Základní školy ve Velkých Pavlovicích.

Početná skupinka družinkových dětí se díky nápaditým kostýmům, které jim pořídily a nebo dokonce vlastnoručně vyrobily a ušily šikovné maminky a trošce strašidelného make-upu v podobě tvářiček pomalovaných pavouky a jinými milými zvířátky, proměnila v nefalšované čarodějnice a čarodějníky.

V doprovodu paní vychovatelek se nepřehlédnutelný a nepřeslechnutelný čarodějnický průvod vydal městem směrem na Floriánek a po cyklostezce kolem skateparku do lesoparku u Trkmanky. Zde se malé čarodějnice i čarodějové vydováděli u několika veselých čarosoutěží a pořádně se proletěli na svých košťatech. Po celou dobu čarodějné veselice nás provázelo slunečné počasí a hodně velké teplo všechny účastníky sletu značně vyžíznilo.

A tak jsme na závěr našeho čaroprogramu nasměrovali náš průvod ke kavárně u Zborovských, kde jsme se občerstvili a současně si smlsli na osvěžující zmrzlině. Sladká tečka na závěr ukončila náš čarodějnický program. Doufáme, že se akce všem dětem líbila a v příštím roce si ji v družince rády zopakují!

Na závěr bychom chtěly velmi poděkovat všem rodičům za pečlivou přípravu krásných kostýmů.

 

Vychovatelky školní družiny Mgr. Lenka Tesařová & Naďa Slámová, ZŠ Velké Pavlovice

 

 

Fotogalerii z ČARODĚJNICKÉHO REJE dětí ze školní družiny
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Mgr. Lenka Tesařová & Naďa Slámová

 

 

02-05-2012-BK