Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

AWC Vienna 2009

Šestý ročník soutěže vín AWC Vienna 2009 přinesl moravským a českým vinařům výrazný úspěch. Národní vinařské centrum vyslalo za podpory Vinařského fondu do rakouské metropole 196 vzorků vín. Mezinárodní porota naše vína ocenila skvělými 150 medailemi.
„Vína z České republiky byla oceněna 150 medailemi, což je opravdu skvělý výsledek,“ komentuje ředitel Národního vinařského centra Ing. Pavel Krška. „11 zlatých a 107 stříbrných doplňuje 32 čestných ocenění Seal of approval. V silné mezinárodní konkurenci je to velký úspěch, zvláště pak, když AWC Vienna získala po pěti letech své existence statut Evropské komise a s 9 164 víny od 1 514 výrobců se stala největší soutěží, oficiálně uznanou Evropskou unií,“ dodává Krška.

Své želízka v ohni měla i velkopavlovická vinařství Pavlovín, Baloun a V&M Zborovský. A nepřijeli s prázdnou. Vinařství V&M Zborovský získalo 5 stříbrných medailí a 3 čestné ocenění Seal of approval, Balounova vína získala 4 stříbrné medaile a 2 ocenění Seal of approval a Pavlovín si přivezl 1 stříbrnou a 1 ocenění Seal of approval.

Hodnocení základního kola probíhalo ve Vyšší vinařské a ovocnářské škole v Klosterneuburgu, kde po dva týdny hodnotilo na 300 degustátorů ze 7 zemí, mezi nimi i 42 z České republiky a Slovenska „Letos jsem dostal příležitost pozvat a nominovat vyšší počty hodnotitelů, než v minulých letech. Je to výsledek dobré úrovně těch degustátorů, kteří se zúčastnili v předchozích letech, i vynikajících výsledků a relativně vysokého počtu našich vín, účastnících se této soutěže,“ konstatoval Dr. Luboš Bárta, zodpovědný v organizačním týmu za tuto část zajištění soutěže.

„Účast tuzemských degustátorů na tak významné zahraniční soutěži je i výbornou školou, která zvýší jejich přehled. Ochutnají a ohodnotí logicky sestavené řady 25 podobných veltlínů, ryzlinků, frankovek. Hledají v nich jemné rozdíly, seznámí se s projevy u nás méně známých odrůd, ochutnají vína z exotických zemí. To všechno může pomoci zvýšení úrovně hodnocení i na našich domácích podnicích,“ shrnuje Bárta.

Seznam všech oceněných vín ke stažení ZDE

09-11-2009