Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Autorský koncert pana učitele Oldřicha Jeřábka

V neděli 19. května 2013 uspořádala základní umělecká škola koncert, na kterém se představil všem dobře známý pan učitel Oldřich Jeřábek jako hudební skladatel. Pan učitel Jeřábek vyučoval na velkopavlovické hudební škole od roku 1954 do roku 2004 - tedy celkem 50 let a za tu dobu prošlo jeho třídou několik generací žáků, které naučil hrát na klavír, housle, akordeon, kytaru i dechové nástroje a jeho skladby byly vlastně určeny právě těmto mladým hudebníkům. Další kapitolou skladatelské tvorby pana učitele byly písně, které vznikaly postupně k příležitosti obřadů Města Velkých Pavlovic, na kterých se pan učitel dlouhá léta hudebně podílel, ať už to byly svatby nebo vítání občánků.

Na nedělním koncertě zazněly skladby pro klavír sólový i čtyřruční, pro klarinet, kytaru, zobcové flétny, akordeon, housle, trubku i pro dechový orchestr a několik písní pro sólový i sborový zpěv.

Některé skladby doprovázel sám pan učitel na klavír a se svou vnučkou Radanou Villínovou, která vystudovala na kroměřížské konzervatoři zpěv, představil publiku některé ze svých svatebních písní.

Bývalí žáci velkopavlovické hudební školy, mladší i starší ročníky - se přišli podívat na svého pana učitele a poslechnout si skladby z jeho hudební dílny. Veselá, melodická a optimistická hudba byla posluchači nadšeně přijata a pan učitel byl po zásluze odměněn bouřlivým, upřímným potleskem.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová za všechny předala panu učiteli Jeřábkovi kytici a poděkovala mu za jeho skladby i za léta záslužné pedagogické činnosti ve Velkých Pavlovicích.

Velké poděkování patří také všem učitelům a žákům ZUŠ, kteří se podíleli na přípravě koncertu.   

 

Program koncertu ke stažení ZDE. 

 

Milena Karberová, ředitelka ZUŠ

 


 

Fotogalerii z autorského koncertu pana učitele Oldřicha Jeřábka
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber

21-05-2013 PV