Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Autorské čtení spisovatelky PETRY HŮLOVÉ

Ve středu 24. března 2015 navštívila naše gymnázium jedna z nejvýznamnějších českých současných spisovatelek, Petra Hůlová. Společné sezení uvedla příběhem z maturitního plesu, který si kdysi zaznamenala do svého deníku. Ten podle jejích slov nedávno četla po více než patnácti letech. Záhy nastala chvilka na naše otázky. A že jich nebylo málo! Postupně jsme se dovídali mnohé zajímavosti o jejím životě v Mongolsku, následném cestování po světě či tvorbě.

Obsahovou různorodost svých děl vysvětlila jednoduše. Nechce prý, aby lidem stačilo přečíst si dvě knihy a v těch dalších pak věděli, jak se budou vyvíjet. Líbí se jí změny, a to se odráží v jejích dílech. Dalším zájemcům radila, jak literární tvorbu rozvíjet. Úspěšná autorka také prozradila, jak složité je prosadit se v daném oboru. Potvrdila, že více než deset lidí se literární produkcí v Česku momentálně ani náhodou neživí. I ona se vedle psaní čas od času věnuje jiným pracím.

Ve zbývajícím čase ještě přečetla pár stránek z knihy Umělohmotný třípokoj, odpověděla na poslední otázky a čas se nezadržitelně blížil ke konci naší besedy. Společná hodina a půl byla velkým zpestřením a my se tak můžeme těšit na další známé osobnosti, které na naši školu v budoucnu zavítají.

 

Michal Podrazil, student 2. A Gymnázia Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

 

 


30-03-2015-BK