Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Autorské čtení JAROSLAVA RUDIŠE na gymnáziu

Mimořádný zážitek čeká na studenty třetích a čtvrtých ročníků našeho gymnázia v pátek 16. prosince 2011. S autorským čtením ze svých knih Konec punku v Helsinkách a Nebe pod Berlínem přijede jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších současných autorů. Častý host mnoha autorských čtení nejen v republice, ale i v zahraničí (Polsko, Německo…) 

Vystudoval dějepis a němčinu v Liberci. Kromě krátké zkušenosti s vyučováním byl též reklamním agentem, hotelovým portýrem a novinářem. V současné době je „na volné noze“. S Petrem Kružíkem (kytarista kapely Priessnitz) založil kapelu U-Bahn, která často doprovází jeho autorská čtení.

Pro studenty bude setkání s jeho tvorbou zajímavé i proto, že román Nebe pod Berlínem byl zařazen do Seznamu knih k maturitní zkoušce.


 

Jaroslav Rudiš...

  • narozen 1972
  • autor románů Nebe pod Berlínem (2002), Konec punku v Helsinkách (2010), Grandhotel (2006), komiksová trilogie Alois Nebel (ilustrace Jaromír 99)
  • autor povídek a divadelních her Léto v Laponsku, Strange Love (s Petrem Pýchou)
  • ke svým dvěma knihám Grandhotel a Alois Nebel napsal scénář
  • film Alois Nebel (2011) letošní rok zastupoval českou kinematografii na filmovém festivalu v Benátkách a je nominován v sekci animovaný film na Oscara

 

 

 

14-12-2011-BK