Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Australské Blue Mountains alias Modré Hory

Předseda VOC Modré hory, Jan Stávek navštívil v rámci své pracovní cesty do Austrálie také tamější Modré hory. Zdejší region, který ročně navštíví 4 miliony turistů z celého světa, je proslulý a vyhledávaný především díky mohutným skalním útvarům, jako například známé „Tři sestry“, četným vodopádům (na suchou Austrálii nezvyklé), bohaté fauně (spoustu barevný papoušků, nebezpečných hadů, klokanů a koal), ale také flóře. Z častých rostlin je nutné jmenovat především blahovičníky, které právě způsobují vzdušný opar zbarvující se do modra, proto Modré hory. Réva vinná se zde bohužel nepěstuje, proto nebylo možné navázat vinařskou spolupráci.

Na své cestě však načerpal spoustu poznatků z jiných australských regionů, jako je např. Barossa Valley, Hunter Valley, Adelaide Hills, McLaren Vale apod. Věřme, že tyto informace pomohou ke stále se zvyšující kvalitě vín vyráběných v moravských Modrých Horách.

Ing. Jan Stávek, PhD.

 

Fotogalerii z návštěvy exotické Austrálie otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Jan Stávek, PhD.

15-02-2012 PV