Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Audit: exstarosta Velkých Pavlovic vyvracel chyby

Napsali o nás, Břeclavský deník Smír? Politici ve Velkých Pavlovicích věří, že alespoň částečně ano. Spokojený odcházel po posledním setkání s auditory bývalý starosta Pavel Procházka – s kolegy se mu podle jeho slov podařilo vyvrátit výtky, které k nim mířily jako k představitelům města za léta 2013 až 2015.

Kontrolní zprávu si za dvě stě tisíc korun nechalo vypracovat současné vedení radnice. Následně ji probralo s právníky, načež starosta Jiří Otřel Břeclavskému deníku Rovnost řekl: „Po konzultaci nebudeme podávat žádná trestní oznámení ani jinak postupovat tímto způsobem."

Procházka po setkání zopakoval, že se závěry auditu nesouhlasí. „Zarazil mě celý postup, jakým se akce konala a jak byly představeny výsledky. Nedošlo k žádné konzultaci. V dokumentu se pak objevily věci, které nebyly doložené. Zavánělo to až manipulací s veřejným míněním," reagoval Procházka. Ten na poslední schůzce, na níž přišlo i zhruba padesát obyvatel, přišel s vlastním rozborem. „Debata byla seriozní, klidná. Všichni přiznali, že nějakým způsobem pochybili. Účetnictví jsme měli v pořádku, potíž může být v auditory zmíněných směrnicích. To se ale stává běžné, nejde o nic zásadního. Věřím, že tím se to vyřešilo," uvedl Procházka, jenž je nyní opozičním zastupitelem. Připomněl také, že za jeho působení vycházely krajské kontroly bez problémů a rád by se dočkal omluvy.

Nynější starosta Otřel předpokládá, že se téma objeví ještě na zasedání zastupitelstva. Diskuzi s auditory se podle něj týkala spíše jejich pracovního postupu. „Zazněly odborné věci. Chtěl jsem, aby autoři vysvětlili proč a jak. Pro mě to účel splnilo. Jestli to platí také u jiných, se musíte zeptat jich. Věřím, že shodu najdeme na zastupitelstvu," sdělil Otřel, který je členem Velkopavlovických nezávislých. Ti jsou v koalici od roku 2014. Procházka z ODS ve funkci skončil po odvolání před necelým rokem.

Auditoři ve zprávě, která je k dispozici na webu města, upozornili třeba na nedostatky při plánování větších investic. „Sledované období bylo poznamenáno absencí nebo neúplností důležitých směrnic, které slouží k řízení města," stojí mimo jiné v auditu.

Audit ve Velkých Pavlovicích

Současné vedení Velkých Pavlovic si nechalo zpracovat audit, jehož výsledky poukázaly na pochybení v hospodaření v letech 2013 – 2015. Tehdy byl starostou Pavel Procházka. Kontroloři mimo jiné upozornili na chybějící důležité dokumenty řešící dlouhodobější rozvoj města. To podle nich negativně ovlivnilo sestavování každoročního rozpočtu. Procházka chyby odmítá.

Výsledek hloubkové kontroly hospodaření města Velké Pavlovice v letech 2013 až 2015 v plném znění
ke stažení ve formátu PDF po kliknutí ZDE

Zpracoval: AQE advisors, s.r.o. * www.aqe.cz
Vedoucí řešitelského týmu: Ing. Jan Obrovský
Datum vyhotovení: 14. července 2016

Text: Lukáš Ivánek, Břeclavský deník / 18.11.2016