Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Arnošt Vašíček ve Velkých Pavlovicích opět zabodoval

Více než sedm desítek návštěvníků potěšilo ve středu, 29. listopadu, organizátory i známého spisovatele, scénáristu a řešitele záhad, dr. Arnošta Vašíčka.

Zájem veřejnosti těší o to více, že dr. Vašíček byl v našem městě letos již potřetí. Jako vždy vtipně a poutavě přednášel autor o své nové knize Labyrint záhad, mapující největší záhady Čech, Moravy a Slezska. Vyprávěl o tématech, jako jsou Invaze Sovích mužů, Neviditelní zabijáci, Pekelný hrad, Bůžkové Praotce Čecha, Podzemní svatyně, Beskydské přízraky a mnoho dalších záhad. Poutavé vyprávění bylo doplněno promítáním doprovodných fotografií a krátkých video-ukázek.  Návštěvníci besedy se mohli zeptat na jakékoliv téma související se záhadami naší republiky i celého světa. Zajímal i stále velmi aktuální Voynichův rukopis, o kterém dr. Vašíček mluvil, když byl ve Velkých Pavlovicích poprvé.

Zájmu o besedu si vážíme také proto, že ji Městská knihovna Velké Pavlovice sjednala mimo dlouhodobý plán s nadějí, že tak zpříjemní všem milovníkům knih dr. Vašíčka pozdně listopadové dny.  Setkání bylo určeno také milovníkům televizních seriálů Planeta záhad, Setkání s tajemnem či Strážce duší. Čtenáři knihovny si mohou již vypůjčit beletristickou knihu Krev ďábla, která vyšla letos v říjnu a u které se možná v příštím roce dočkáme i filmové verze České televize.

Ukázka z Voynichova rukopisu

190668

Arnošt Vašíček ve Velkých Pavlovicích

Text: Mgr. Dan Růžičková, knihovnice / Foto: Oldřich Otáhal / 1.12.2017