Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Arnošt Vašíček určitě přijede znovu

Záhadami a tajemstvími a také osobním vtipem a kouzelným vyprávěním včera opředl Arnošt Vašíček své posluchače na besedě, kterou zorganizovala městská knihovna a společnost Indeart Bořetice.

Smích, tichá pozornost a zaujaté pohledy provázely průběh vystoupení, které svým příznivcům připravil zkušený profesionál. Ačkoliv beseda začala již v 17 hodin, účastníci by nejraději vypravěče vůbec nepustili domů.

Koláž vyprávění, prezentace fotografií i krátkých videí vtáhla posluchače přímo do středu záhad, kterým se Arnošt Vašíček věnuje celý svůj profesionální život. Mnozí návštěvníci jistě litovali všech dokumentárních pořadů, které scénárista a režisér natočil a které si dříve nechali v televizi uniknout. Možná také všech „záhadologických“ knih, které nestačili do čtvrtečního podvečera přečíst. Zvolenými tématy pro vyprávění byli mimozemšťané, záhadná zjevení a tajemné schopnosti exotických národů.

Ale přítomní se také naučili kouzlo, jak získat partnera, když jste nešťastně zamilovaní.  Návštěvníci už vědí, proč všichni ťukáme na dřevo, proč na Štědrý den vyhlížíme zlaté prasátko a proč černé kočky nosí smůlu.
Společně s autogramiádou se beseda protáhla téměř do 21. hodiny, ke skvělé atmosféře přispěl nejenom zajímavý host, ale také všichni účastníci besedy, kterým tímto organizátoři upřímně děkují.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Fotogalerii z besedy s Arnoštem Vašíčkem otevřete kliknutím na obrázek....

 

Foto © 2014 Oldřich Otáhal

 

24-10-2014 PV