Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Aprílová besídka fléten, klarinetů a saxofonů

V pondělí 24. dubna 2017 uspořádali pedagogové ZUŠ Jakub Kostrhun a Marek Bureš besídku svých žáků, kteří předvedli hru na dechové nástroje – zobcové flétny, příčnou flétnu, klarinety a saxofon.

Děti předškolního věku z přípravného ročníku, které vystupovaly před obecenstvem poprvé, zahrály lidové písničky, starší žáci měli připraveny skladby z období baroka i moderní taneční písně, které posluchači odměnili bouřlivým potleskem.

Pan učitel Jakub Kostrhun je bývalým žákem ZUŠ Velké Pavlovice, absolventem Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži, v současnosti dokončuje studium hry na trombon na Ostravské univerzitě. Svým žákům se věnuje se zájmem a porozuměním, velmi hezký vztah má ke svým žáčkům, kteří ještě navštěvují mateřskou školu.

Pan učitel Marek Bureš byl přijat na naši ZUŠ od 1. září 2016, aby vyučoval hře na dechové nástroje dřevěné – příčné flétny, klarinety, saxofony, které jsou jeho aprobací. Ve vyučovacích hodinách je od prvních dnů patrný přátelský vztah k žákům, pěkný zvuk nástrojů, výběr hezkých a všem známých melodií z večerníčků, pohádek a filmů a časté komorní muzicírování.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová poděkovala pedagogům i žákům za pěkné vystoupení.

Poděkování patří panu Fr. Popelkovi za květinovou výzdobu a v neposlední řadě Ekocentru Trkmanka – paní ředitelce Z. Dvořákové a Z. Pecháčkové za vstřícnost a skvělou spolupráci.

ZUŠ * Besídka dechových nástrojů, třída p.u. Jakuba Kostrhuna a p.u. Marka Bureše

Text: Milena Karberová, ředitelka Základní umělecké školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZUŠ V. Pavlovice / 27.4.2017