Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Antické Řecko na Kdousově

Letos bylo tématem druhého turnusu LDT Kdousov Antické Řecko. Celotáborová hra byla inspirována pověstí o Héraklovi a jeho plněním 12 úloh, které mu byly zadány králem Eurystheem. Naproti staré pověsti, my vedoucí jako bohové Olympu jsme dětem dovolili pomoct Heráklovi s jeho úlohami.

Ve čtyřech dnech tak přinesly kůži nemejského lva, zabily devítihlavou hydru, přinesly divokého kance, našly laň se zlatými parohy, zahnaly stymfalské ptáky, přivedly vodu do chlévů, přinesli divokého býka, lidožravé koně a našly pás královny Amazonek.

Pátý den byl věnován pravým olympijským hrám a to jak ve vodě, tak na suchu. Děti se utkaly proti sobě ve svých týmech Gladiátorů, PCHáčů, Huba Buba a Mulťáků. Soutěžily v lovení vajíček ze dna, plavání pod vodou i na čas, na souši potom proběhly soutěže dvojspřeží, soutěž trubačů, hod kyjem, skok do dálky a mnohé další.

Jedno dopoledne bylo věnováno také výuce řeckého lidu a to v oblasti hvězdářství, léčitelství, hudbě a poezii a pro ty nejmenší dílnička. Děti si užily i večerního programu, kdy jsme měli dvakrát letní kino s promítáním pohádek, diskotéku, nezbytný táborák, překročení řeky Styx i vědomostní soutěže.

Největší odměnou pro nás vedoucí byly večerní nástupy v kostýmech, kdy každé dítě mělo svůj vlastní krásný řecký šat, nad hlavami jim vlály vlajky a v rukou držely své týmové amfory, které si samy nazdobily. Tak i druhý turnus se vydařil a příští rok zase na dva!

Holásková Anna


Fotogalerii z LTD Kdousov s tématem Antické Řecko
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Anna Holásková

23-07-2013 PV