Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ani silný vítr v 1. máj lásku ke sportu neodvál

Bylo pozdní ráno – první máj – když na letišti ve Velkých Pavlovicích odstartoval nultý ročník KOLO CUPu spojeného s ultramini turnajem ve fotbale.  

Sportem našlapaný den začal úderem desáté hodiny, kdy se na 100metrovou trať se svými odrážedly postavili ti nejmenší. Po nich následovaly děti ve věku 4–5 a 6–7 let, na která čekalo jedno, respektive dvě závodní kolečka a závěr patřil nejostřílenějším jezdcům ve věku 8–9 a 10–14 let, kteří si střihli kolečka rovnou tři. 

Ačkoli všichni jeli jako o život, vyhrát mohl jenom jeden. Medaile si ale nakonec na krk pověsilo všech 33 závodníků. Každý, kdo se totiž na trať ten den postavil, byl vítězem, protože musel bojovat nejen se soupeři, ale především s extrémním větrem. Ten foukal, co mu síly stačily, a i když lítalo všechno, i to, co nemá peří, dobrou náladu si naštěstí nikdo odvát nenechal. Snad za to mohly endorfiny vyplavené při sportu, snad skákací hrad, skluzavka, pískoviště, relaxační zóna s lehátky, malování na obličej, dobré jídlo nebo domácí dezerty. Svou roli v tom určitě sehrál i maskot celého turnaje – maxipes, který dostal jméno Fík. Právě on totiž fandil a podporoval ze všech nejvíc, tančil, skákal, běhal a vůbec dělal doslova psí kusy, aby (nejen) děti pobavil.

Závěrečná tečka dne pak patřila fotbalistům, kteří se proti sobě utkali v turnaji dvojic.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří za námi dorazili, a kteří nás v tom nenechali: závodníkům, jejich rodičům, cestovní kanceláři Kudrna, VOC Modré hory, Mojekolo.cz, Elektroinstalacím Šebesta, Ne-vinným dárkům a dekoracím, paní Janě Nádeníčkové za nádherně namalované pohádkové postavičky, které ozdobily celý areál, a především Leteckému klubu Nad krajem André Velké Pavlovice za poskytnuté zázemí.

Věříme, že nultý ročník KOLO CUPu – aspoň podle reakcí zúčastněných – nebyl poslední. Už teď proto spřádáme plány na ten další. A kdo ví, třeba příště na trať vyšleme i rodiče. 

Akce (nejen) pro děti * Ani silný vítr v 1. máj lásku ke sportu neodvál

Text: Ing. Lucie Bartáková / Foto: Oldřich Otáhal / 6.5.2024