Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Anglie? Prostě báječná!

V týdnu 29. dubna až 5. května naše gymnázium vyjelo do Anglie. O tento výjezd byl velký zájem, možná i důsledkem covidové pandemie. Autobus byl zaplněn 70 dětmi, nižšího i vyššího gymnázia. Toto se v průběhu cest ukázalo jako velmi přínosné, jelikož se naši studenti mohli lépe poznat i napříč ročníky. Mě osobně hřeje u srdce, když teď na chodbách o přestávkách vidím postávat a bavit se studenty, jejichž přátelství vzniklo právě v Anglii.

Oslovili jsme cestovní kancelář a jazykovou školu Barbora Dokoupilová, s níž byla velmi dobrá spolupráce, a paní Dokoupilová nám vytvořila program „šitý na míru“. Dopoledne jsme se chodili vzdělávat do jazykové školy, kde byli studenti rozděleni do asi 15členných skupinek. Pak už to záleželo na jednotlivých lektorech a jejich přístupech. Studenti si procvičili angličtinu s rodilým mluvčím, dozvěděli se něco o anglické kultuře a doufáme a věříme, že je to namotivovalo pro hlubší zájem o jazyk a komunikaci v něm.

Odpoledne jsme jezdili na výlety, navštívili jsme tak města jižního pobřeží, jako jsou např. Brighton, Eastbourne, Portsmouth, šlechtické sídlo Arundel nebo Londýn těsně před korunovací nového krále. Někteří naši studenti byli v Londýně ve správnou chvíli na správném místě a podařilo se jim zachytit prince Williama s manželkou Kate, což byl pro ně opravdu velký zážitek!

Ubytovaní jsme byli ve Worthingu, všichni jsme bydleli u rodin. Děti měly dozajista spoustu zážitků, nejenom se členy rodiny, ale i s domácími zvířátky, jelikož téměř každá rodina měla v domě kočku, psa, myši, nebo dokonce kočku i myši dohromady. Pro děti to byla cenná zkušenost, vidět, jak jednají, čemu se smějí a co vaří Angličané, moc nás pak potěšilo, že se rodiny vyjadřovaly o našich studentech pochvalně, jak jsou „nice, kind and helpful“. Největší radost jsem měla z našich nejmladších studentů primy a sekundy, kteří si i v jazyce vedli znamenitě a vůbec ničeho se nebáli.

Děkuji učitelům, kteří se účastnili tohoto výjezdu, byli velmi klidní a přátelští, a dětem děkujeme za bezva partu a skvělou atmosféru, užili jsme si opravdu hodně radosti a smíchu.

Gymnázium * Zájezd studentů a pedagogů Gymnázia Velké Pavlovice do Anglie

Text. Mgr. Eliška Kaszper, pedagožka Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 26.5.2023