Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Adventní zájezd do Maďarska, do termálních lázní Györ

Györ, toto pestré a barevné město situované na půli cesty mezi Vídní a Budapeští, nabízí širokou paletu architektonických, kulturních a přírodních pokladů. Jestli je to biskupská katedrála, nebo nejstarší Obytná věž ze 13. století či Archa úmluvy. Právě sem směřoval již druhý adventní zájezd pořádaný Střediskem volného času při ZŠ Velké Pavlovice.

Celkem devětačtyřicet účastníků zájezdu zde strávilo sluncem zalitý den. Po příjezdu jsme si prohlédli historickou část města s malebnými uličkami, malými obchůdky a vánočním jarmarkem na náměstí. Sluníčko sice svítilo ale vzduch byl mrazivý. A tak po prohlídce města přišla všem vhod návštěva termálních lázní.

Zdejší termální a zážitkové lázně byly uvedeny do provozu v říjnu roku 2003. Alkalycké, hydrogen-uhličitanová, teplá voda s vyšším obsahem jodidu tryská z hloubky dvou tisíc metrů. Lázně disponují  třemi termálními a pěti zážitkovými bazény, dvěma tobogány a pro nejmenší dětským bazénem. Každý si zde určitě našel to své a všichni opouštěli toto místo odpočatí a spokojení.

A co nás čeká příště? Poslední adventní zájezd do Bratislavy aneb návštěva u sousedů, tentokrát v neděli 9. prosince  2012. A potom už přijde Ježíšek, pakliže jste byli celý rok hodní!

Ing. Lenka Bukovská

 

Fotogalerii ze zájezdu do adventního Maďarska
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

 

04-12-2012-BK