Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Adventní Vídeň - první předvánoční zájezd se SVČ

Stephansdom, Hofburg, Schönbrunn, Belveder, Vídeňský chlapecký sbor, Španělská jezdecká škola, obří ruské kolo v Prátru, fiakry, valčíky, Sacherův dort, to jsou věci které se nám všem vybaví ve spojitosti s Vídní - hlavním městem Rakouska. Vídeň je zajímavá i pro svou hodnotnou moderní architekturu od secese po ultramoderní urbanistické experimenty. Jednoduše řečeno, nádherné město na krásném modrém Dunaji.

A právě sem mířil první adventní zájezd Střediska volného času při ZŠ Velké Pavlovice. Celkem padesát účastníků si dalo sraz v sedm hodin ráno v neděli 25. listopadu 2012 na autobusovém nádraží u sýpky. Směr adventní Vídeň, do které jsme dorazili před devátou hodinou na Schwedenplatz a zde začala naše okružní cesta.

Dalším místem byl Stephansdom, Albertina a Hofburg. Odtud jsme zamířili na menší adventní vánoční trhy na Marie-Theresien-Platzu.Třicet stánků s různým sortimentem na nás dýchlo vánoční atmosférou. Někdo už neodolal a nakoupil si  nějaký ten dárek, jiní zase ochutnali vánoční punč v krásném stylovém hrnečku.

Dál  naše cesta vedla okolo Parlamentu až k Radnici, kde byly pravé velké vánoční trhy. Zde už odolal jen málokdo v nákupech. Tolik lákadel na jednom místě! Některé děti si šly něco vyrobit přímo do Radnice, kde byla umístěna Ježíškova dílna. Za poplatek tři eura, v sedmi dílničkách si mohli nejmenší účastníci vyrobit svíčku, upéct cukroví, udělat obal na mobil. A kdo byl již unavený chozením, tak si sedl do parku a při sluníčku vychutnával kouzlo pěkného odpoledne.

Od Radnice naše cesta směřovala okolo Hofburgu, přes Graben zpět ke Stephansdomu. Tam jsme se pomyslně s Vídní rozloučili a zamířili dolů k Dunaji, kde si nás vyzvedl náš autobus.

První předvánoční zájezd se vydařil. Díky počasí a díky všem účastníkům. Nyní nás čeká zájezd do maďarského Gyóru a za týden po něm potom to bude nedělní výlet do Bratislavy, kterým uzavřeme letošní adventní putování po našich sousedech.

Ing. Lenka Bukovská, SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

Fotogalerii ze zájezdu do ADVENTNÍ VÍDNĚ
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Jiří Otřel

 

 

27-11-2012-BK