Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Adventní Vídeň aneb předvánoční čas u sousedů

Žáci osmého a devátého ročníku základní školy vyrazili v úterý 3. prosince 2013 navštívit v rámci poznání reálií našich sousedů advetní Vídeň. Sraz byl naplánován již na sedmou hodinu ranní. Kupodivu se většině žáků podařilo tento čas dodržet a my se mohli na cestu vydat bez velkého zpoždění. Ta ubíhala v poklidu a tak nás již krátce po deváté hodině mohla přivítat Vídeň - sice  sluníčkem osvětlená, ale mrazíkem zasažená.

Naše cesta začala na Schwedenplatzu, kde jsme vystoupili z autobusu a odtud jsme šli pěšky k Stephansdomu. Zde se žáci seznámili s krátkou historií tohoto města. Dál jsme pokračovali uličkami města okolo Albertinu k Hofburku. Ten jsme si jen prošli a již nás vítaly dvě obrovské budovy - Kunsthitor. Museum a Naturhistor. Museum, kterému uprostřed vévodila socha Marie -Theresie. Tady se konaly malé vánoční trhy. Asi padesát krásně vyzdobených stánků s vánočním zbožím již utvářelo adventní atmosféru. Po prohlédnutí, a pro některé již po nákupu, směřovaly naše kroky okolo parlamentu k radnici. Zde je umístěn velký vánoční jarmark se spoustou stánků s vánočním zbožím. Přímo v radnici je ježíškova dílna, kde si děti mohou za poplatek vyrobit svíčku, ozdobit hrnek, či vymalovat keramické sluníčko. Žáci neváhali a této možnosti využili. 

Zpáteční cesta nás vedla po ulici Graben, která má asi nejkrásnější advetní výzdobu, směrem k Stephansdomu. Zde naše cesta začala a také skončila. 

Den se nám vydařil a za rok zase pojedeme nasát vánoční atmosféru k našim sousedům.

Ing. Lenka Bukovská


 

Fotogalerii z výletu do adventní Vídně otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Lenka Bukovská

 

04-12-2013 PV