Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Adventní Vídeň aneb Jaké je to u sousedů

Středisko volného času při ZŠ Velké Pavlovice uspořádalo v sobotu 11. prosince 2010, v době adventu, zájezd do vánoční Vídně. Nečekaně velké množství zájemců dokonce převyšovalo celkový počet míst v autobuse. Odjezd doprovázelo vánočně ladící sněžení, ale samotný příjezd do Vídně byl již poznamenán nepříjemným deštěm, který nás bohužel pronásledoval celé dopoledne.

Prohlídka hlavního města sousedního Rakouska – Vídně, začala u Stephansdomu a pokračovala okolo Albertinu, přes Hofburg až k tradičním vánočním trhům u Marie Terezie. Zde i přes silný déšť si lidé prohlédli spousty stánků.

Dalším, a pro mnohé hlavním zastavením, pak byly vánoční trhy u radnice. Každý si zde mohl vybrat podle svého gusta, nakoupit si a nebo se jen inspirovat pro svoji vánoční výzdobu doma. I zde nás potrápila nepřízeň počasí, ale mnozí na ni vyzráli ve stánku s dobrým vánočním punčem.

Co dodat na závěr? Za rok zase nashledanou ve Vídni!

 

Mgr. Lenka Bukovská, ZŠ Velké Pavlovice

 

 

Fotogalerii ze zájezdu SVČ při ZŠ do vánoční Vídně
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ludmila Podešvová

 

14-12-2010-BK