Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Adventní benefiční koncert pro děti z Dětského domova ve Štítech

Již po páté, v neděli 2. prosince 2018, se v sokolovně konal Adventní benefiční koncert pro děti z Dětského domova ve Štítech. Letos poprvé si ho vzal za své Hanáckoslovácký krúžek. 

Místní sokolovna ožila lidovou muzikou, tancem a zpěvem. Pozvání na koncert přijaly soubory místní i okolní. Z domácích bylo možno vidět Dětský folklórní soubor Floriánek, cimbálovou muziku Palička, Hanáckoslovácký krúžek v doprovodu cimbálové muziky Vinica a také se bylo možné zaposlouchat do krásných lidových písní v podání Ludmily Malhocké v doprovodu Jana Melichara.

Přespolní soubory reprezentoval dětský folklórní soubor Žižkovjánek pod vedením manželů Petry a Jana Ivančicových. Obě věkové skupiny dětí doprovodila vlastní cimbálová muzika.

I když diváků nebylo mnoho, vybralo se krásných 14.864 Kč. Dětem z dětského domova, byla splněna všechna vánoční přání za což všem dárcům mnohokrát děkujeme! Sešla se i spousta jiných potřebných dárečků, která uleví rozpočtu, se kterým děti každý měsíc hospodaří.

Děti, které ze Štítů i se svými tetami na koncert přijely, si na závěr dárky převzaly a vypravily se na dlouhou zpáteční cestu. 

Jménem Hanáckoslováckého krúžku děkujeme všem, kteří jste jakýmkoliv způsobem dětem přispěli, či pomohli!

Adventní benefiční koncert pro děti z Dětského domova ve Štítech

Text: Za Hanáckoslovácký krúžek Zuzana Pecháčková / Foto: Oldřich Otáhal / 4.12.2018