Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Advent a Vánoce s kapelou Spirituál kvintet ve Velkých Pavlovicích

Páteční adventní podvečer s datem 7. prosince 2018 patřil ve Velkých Pavlovicích hudbě, zpěvu a koncertování, především pak vánočních písní a koled napříč celým světem. Ty přijeli nejen velkopavlovickým posluchačům zazpívat členové proslulé a všude velmi žádané kapely Spirituál kvintet.

Členové jedné vůbec první české folkové kapely se svěřili, že letos oslavili již neuvěřitelné padesáté osmé narozeniny a mnozí z nich hrají a zpívají v kapele po celých osmapadesát let, další se během času vystřídali, což však nikterak projevu neškodí. Ba právě naopak! Každý nový hlas a projev je zajímavým zpestřením, změnou a dodává kapele nový rozměr.

Jak již bylo nastíněno, celý koncertní večer se nesl v duchu adventu, vánočních svátků a novoročního veselí. Sálem velkopavlovické sokolovny se nesly tóny písní kupříkladu z Anglie, Itálie, nechyběly pravé americké spirituály a samozřejmě také starodávné české skladby.

Posluchači byli naprosto nadšeni, snad nikdo nepromarnil šanci si s kapelou zazpívat, všichni se ohromně bavili, jak hudbou tak i příjemným a vtipným průvodním slovem účinkujících.

Zpěváci byli po zásluze odměněni bouřlivým potleskem ve stoje, tzv. standig ovation. Za upřímné poděkování se kapela vrátila na jeviště a přidala svým spokojeným posluchačům několik přídavků známých písní, které si mohli všichni pospolu zazpívat.

Kapele Spirituál kvintet a pořadateli koncertu Městu Velké Pavlovice velmi děkujeme za krásný adventní večer a skvělý hudební zážitek!

Adventní koncert kapely Spirituál kvintet ve Velkých Pavlovicích

Text: Karolína Bártová / Foto: Jiří Otřel / 10.12.2018