Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Adaptační kurzy usnadňují seznámení s novými spolužáky

V pondělí 8. 9. 2014 jsme se v aule školy setkali v Seznamovací kavárně, kterou si pro nás připravili studenti z kvinty, s nejmladšími žáky školy ze třídy primy. Naše seznamování probíhalo formou soutěží a nenáročných kvízů u čaje, nealka, bábovky a jiných dobrot, které pro nás připravili studenti kvinty.

Druhá část adaptačního kurzu proběhla 19. září 2014 a byla zaměřena na naše bližší seznámení se studenty kvinty. Úvodní část probíhala v Ekocentru Trkmanka. Dvě hodiny plné akčních soutěží a kvízů připravily studentky vyšších ročníků gymnázia Sandra Garajová, Kristýna Líčková a Barbora Hřebačková. Po skončení tohoto programu následoval přesun na prohlídku Šlechtitelské stanice vinařské a penzionu André. Tady nás již očekával pan Nakvasil, který nás seznámil s historií pěstování a šlechtění vinné révy a meruněk ve Velkých Pavlovicích, s vizí tvorby naučné vinařské stezky kolem penzionu a se zajímavými rostlinami, které jsou součástí nebližšího okolí.

Společně strávenou část dne jsme ukončili kolem třinácté hodiny.

Závěrem bychom chtěli poděkovat vedení a pracovníkům Ekocentra Trkmanka za poskytnutí prostor, studentkám Sandře, Kristýně a Barboře za přípravu zajímavého programu a panu Nakvasilovi za poutavé povídání a exkurzi.

Studenti 1. A


 

Fotogalerii z adaptačního kurzu 1.A otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

15-09-2014 PV