Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Adaptační kurz - tradice primánů zdejšího gymnázia

V pondělí 8. září 2014 začal školní den pro nás „primány“ docela netradičně. Jak již je na Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích letitou tradicí, každá nová třída se účastní adaptačního kurzu. Ani letos jsme nemohli tuto tradici porušit.

Po příchodu do školy na nás čekala Seznamovací kavárna, kterou si pro nás připravili starší spolužáci z kvinty. Po seznámení se spolužáky ze třídy 1.A jsme se přesunuli do Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

V ekocentru na nás čekal program Člověk pro přírodu – Příroda pro člověka. Díky naučnému programu jsme se nejen dozvěděli spoustu nových a zajímavých věcí, ale i lépe poznali při skupinových aktivitách. Během těchto aktivit nám pěkně vyhládlo, a tak jsme se s velkou chutí pustili do vydatného obědu, který nám připravili v ekocentru.

Nasyceni a plni nových dojmů ze zábavného programu jsme se přesunuli na prohlídku Šlechtitelské stanice vinařské. Tady nás již očekával pan Nakvasil, se kterým jsme se prošli vinařstvím a Penzionem André. Dále nám ukázal vzácné rostliny, které rostou kolem penzionu a také výrobu medu, který v penzionu sami vyrábí. Poutavé vyprávění pana Nakvasila a prohlídku jsme ukončili v odpoledních hodinách.

Všichni jsme se shodli, že celý den byl moc fajn a my jsme si ho společně pěkně užili.

 

Studenti primy Gymnázia Velké Pavlovice, www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Třída PRIMA, školní rok 2014/2015, Gymnázium Velké Pavlovice

 

Foto © 2014 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 

15-09-2014-BK