Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Aby všechny děti mohly studovat

Já osobně, jsem se nikdy žádnou konkrétní charitou nezabývala, protože jsem se bála, kam se moje peníze nebo věci, které daruji, dostanou. Nad tím se zamyslel asi někdy každý z nás, jestli můžeme v dnešní době všem a všemu věřit. Můj názor a pohled na charitu změnil až projekt Počítače dětem, kterému se za posledních pár měsíců věnuji.

Když jsem vstoupila do soutěže Miss České republiky, tak nám organizátoři sdělili možnost, jak můžeme pomoci. Bylo těsně po lockdownu, kde se všechny děti a studenti se museli učit z domu, prostřednictvím počítače. Pro mě byl start ze začátku těžší, ale později jsem si na systém zvykla a fungovalo to, avšak měla jsem svůj vlastní notebook a proto zacházení s technikou bylo pro mě snadné. Zamyslel se ale někdo nad tím, jak to dělaly děti například v dětských domovech?

Projekt Počítače dětem vznikl za účelem darovat potřebným rodinám počítačovou techniku, abychom jim při podobných situacích, jako byl covid, trošku ulehčili tuto situaci. Počítače projekt dostává od dárců, kterým se můžete stát i vy. Po vyplnění žádosti počítač odvezeme a darujeme konkrétnímu dítěti. Se seznámením s projektem mi nejvíce pomohla Kristýnka Hyská, která je také toho názoru, že nejen v době pandemie, je technika již nedílnou součástí našich životů, a proto musíme pomoci tam, kde si ji nemohou dovolit.

Sama jsem navštívila už spoustu rodin, kde mi jejich životní příběhy rvaly srdce. Tam si teprve člověk uvědomí, že si musíme opravdu všichni pomáhat a že naše práce má smysl. V létě jsem i navštívila i dětský domov v Hrotovicích společně s Myslbořickou Diakonií, kde jsme předávaly s maminkou a sestřičkou dětem techniku a ty jejich úsměvy mi zůstanou vždy v paměti.

Vidím, že tento projekt se neustále rozrůstá a pokud i ty víš o někom, kdo by mohl pomoci, popřípadě kdo naši pomoc potřebuje, neváhej se obrátit buď na mě nebo na www.pocitacedetem.cz, kde Ti se vším pomůžeme.

Gymnázium * Studentka Sarah se zapojila do projektu Počítače dětem

Text: Sarah Horáková, studentka třídy oktáva Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: soukromý archiv Sarah Horákové / 7.10.2021