Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Absolventský koncert kvarteta mladých klavíristů

Odpoledne na Květnou neděli, 14. dubna 2019, v Hotelu Lotrinský patřilo absolventům z klavírní třídy ředitelky ZUŠ Mileny Karberové – Kristýně Machačové, absolventce II. stupně ZUŠ, Kláře Mikulicové, Anabele Horáčkové a Miroslavu Náležinskému, absolventům I. stupně ZUŠ.

Mladí klavíristé zahráli přítomnému publiku mnoho slavných skladeb, které patří do zlatého fondu klavírní tvorby – skladby J. Ježka, B. Smetany, J. Kř. Vaňhala, C. Debussyho, L. v Beethovena, W. A. Mozarta, E. H. Griega, F. Schuberta a dalších světově proslulých hudebních skladatelů, jak se můžete přesvědčit v přiloženém programu – otevřete po kliknutí ZDE.

Spolu s absolventy na koncertě vystoupili i jejich spolužáci se svými rodinnými příslušníky. Vlastní choreografie k některým ze skladeb vytvořila Alžběta Kosová, studentka Baletní akademie při Vídeňské státní opeře a publikum tak mělo možnost nejen poslechnout si krásnou hudbu, ale také sledovat nádherné taneční vystoupení.

Vnímavé a citlivé obecenstvo, které se zájmem sledovalo vystoupení mladých umělců, vytvořilo na koncertě nevšední atmosféru.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová poděkovala všem vystupujícím – absolventům, žákům i jejich rodinným příslušníkům za výborné výkony, rodičům a prarodičům za podporu svých dětí ve studiu v ZUŠ a paní ředitelce Hotelu Lotrinský Iloně Babulíkové a panu majiteli Hotelu Lotrinský Lubomíru Stokláskovi za poskytování zázemí pro konání kulturně společenských akcí ZUŠ v nádherných prostorách s překrásně znějícím klavírem proslulé značky PETROF.

Krásné Velikonoční svátky s ještě krásnějšími prázdninami
přeje všem za celou ZUŠ Vaše Milena Karberová

Základní umělecká škola * Absolventský koncert mladých klavíristů - Kristýny Machačové, Kláry Mikulicové, Anabely Horáčkové a Miroslava Náležinského

Text: Milena Karberová, ředitelka ZUŠ Velké Pavlovice / Foto: Jaroslav Vojtěšek / 15.4.2019