Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Absolventský koncert kvarteta klavíristek

Ve středu 26. dubna 2017 završily svým absolventským koncertem sedmileté studium I. stupně ZUŠ čtyři žákyně ze třídy paní učitelky Liselotty Stehlíkové – klavíristky Barbora Listová, Sarah Horáková a Marie Michnová a studentka hry na elektrické klávesové nástroje Natálie Drbolová.

Publikum sestavené z rodičů, prarodičů, příbuzných, přátel a spolužáků jmenovaných absolventek si vyslechlo skladby různých stylových období od baroka přes klasicismus a romantismus až po soudobou hudbu a populární filmové melodie.

Ve skladbách pro čtyři až šest rukou vystoupily s absolventkami jejich spolužačky Ela Dagidirová, Radka Valná a Hanka Bálková. Překvapení v podobě kytarového dua se zpěvem připravily Bára Listová a Sára Horáková a za svůj vstup sklidily velké ovace! Celý koncert provázel slovem pan učitel Václav Stehlík.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová blahopřála absolventkám k úspěšnému ukončení studia a paní učitelce Stehlíkové, své spolužačce z LŠU Břeclav i Konzervatoře Brno, poděkovala za její dlouholetou a poctivou práci se žáky.

Paní učitelka Liselotta Stehlíková vyučuje na naší ZUŠ od roku 2001, její povolání je zároveň i jejím koníčkem a jako všichni pedagogové ZUŠ umí vyučovat žáky ve věkových kategoriích od 5 až do 18 let. Se svými mladými hudebníky má velmi vřelé a přátelské vztahy, což je ostatně vidět na přiložených fotografiích.

Všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu koncertu patří velké poděkování.

ZUŠ * Absolventský koncert klavíristek Barbory Listové, Sarah Horákové, Natálie Drbolové a Marie Michnové

Text: Milena Karberová, ředitelka Základní umělecké školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZUŠ Velké Pavlovice / 28.4.2017