Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Absolventský klavírní koncert NIKOLY KYNICKÉ

Zrychlený tlukot srdce, jemné pocení a třes rukou, napětí v celém těle... S těmito pocity se 1. června 2012 museli poprat účinkující absolventského koncertu Nikoly Kynické, který se konal v překrásném prostředí Galerie Závodný v Mikulově. Přestože poctivě trénovali, tréma přišla a usídlila se v jejich duších.

Nikola koncert zahájila skvělým provedením Valčíku G dur od Fryderika Chopina. Kromě klavírních skladeb od W. A. Mozarta, L. van Beethovena, Jaroslava Ježka, Emila Hradeckého aj. jsme si vychutnali také kousky, které zazněly ve filmech Pearl Harbor, Amelie z Montmartru, Harry Potter apod.

V programu vystoupili také Tereza Veiglová, Anna Dobrucká, Hanka Bálková, Eliška Otřelová, Klára Hluchá, Vojtech Antoš, Lukáš Pejchl a Šimon Bedřich. Naše pozvání přijala i Nela Škrobáková, kterou vyučuje paní ředitelka Milena Karberová, Štěpánka Veverková, žákyně pana učitele Martina Čecha, Karolína Osičková, která studuje zpěv u Mgr. Josefa Hanáka, Lucie Kynická ze třídy MgA. Zbyňka Bílka a student Gymnázia Velké Pavlovice Jaroslav Tesák.

S každým dalším číslem tréma pozvolna mizela a střídal ji pocit radosti a nadšení z pěkně prožitého podvečera. Na reakcích diváků bylo znát, že se jim výkony našich účinkujících mimořádně líbily. Program byl rozmanitý, instrumentální části střídal zpěv. Poslední skladba Tennessee od Hanse Zimmera, kterou zahrála absolventka Nikola Kynická, byla doplněna prezentací fotografií, na kterých tato půvabná dívka zářila. Fotografie byly pořízeny právě v unikátním prostředí Galerie Závodný profesionální fotografkou.

Na závěr bych ráda zopakovala slova majitelky galerie Mgr. Vladimíry Břucháčkové Závodné: „Ze všech stran se na nás valí negativní zprávy o stavu společnosti. Když ale vidím tyto šikovné a nadšené mladé lidi, nemám o nás a naši budoucnost strach.“ Jsem ráda, že diváci odešli spokojeni a budou se vracet na další koncerty ZUŠ Velké Pavlovice.

Účinkujícím ze srdce děkuji za velmi pěkný zážitek.

Jana Týmal Valoušková

 

 

Fotogalerii z absolventského klavírního koncertu Nikoly Kynické
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv ZUŠ Velké Pavlovice

 

06-06-2012-BK