Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Absolventské koncerty žákyň ZUŠ

Ve dnech 28. a 30. května 2014  uspořádala základní umělecká škola v koncertním sále Ekocentra Trkmanka další besídky spojené s absolventskými  koncerty. Eva Škrobáková a Anne-Marie Lorenzová završily sedmileté studium I. stupně ZUŠ ve hře na klavír a v sólovém zpěvu. Publikum sestavené z rodinných příslušníků i kamarádů si mělo možnost poslechnout nádherné a světově proslulé skladby L. v Beethovena, F. Chopina, C. Debussyho, A. Dvořáka i S. Joplina.

Narozdíl od literatury nepotřebuje hudba překladnoty jsou jen jedny a poznámky v notových textech jsou uváděny v takzvaném italském hudebním názvosloví, se kterým se všichni muzikanti na celém světě seznamují od svých prvních krůčků.

Proniknutí do světa hudby umožňuje pilným a nadaným žákům vstup do imaginárního světa fantazie, ve kterém nám všem hudební skladatelé zanechali obrovské dědictví, spoustu krásné hudby, která je již prověřena časem a další a další generace ji s nadšením přijímají, stačí jen nabízet…

Třídní učitelky obou absolventek Milena Karberová a Mgr. Jana Oslzlá blahopřejí svým žákyním k ukončení I. stupně ZUŠ a těší se na další spolupráci.

Velký podíl na úspěšném studiu žáků mají i jejich rodiče a prarodiče, kteří je  podporují zvláště v začátcích, kdy je docházka do ZUŠ a každodenní cvičení na hudební nástroje více povinností než zábavou.

Milena Karberová, ředitelka ZUŠ Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z absolventského koncertu žákyně
Evy Škrobákové - hra na klavír * otevřete kliknutím ZDE

 

Fotogalerii z absolventského koncertu žákyň
Evy Škrobákové a Anne-Marie Lorencové - zpěv * otevřete kliknutím ZDE

 

 

Foto © 2014 Ing. Zdeněk Karber

 

 

02-06-2014-BK