Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

A je tu zas ten studentský čas ...

Tak už je to tu zas. Po dvou měsících prázdninové pohody, bezstarostných letních dnů začal v pondělí 1. září pro 329 studentů velkopavlovického gymnázia nový školní rok 2008/2009. Studenti i učitelé se opět sešli pod jednou střechou a společně se vydali na desetiměsíční, nelehkou pouť.

Napětí, nervozita a očekávání byly vidět na tvářích studentů prvních ročníků, kteří usedli do školních lavic na gymnáziu poprvé. Právě pro ně bylo připraveno slavnostní zahájení v aule školy, kterého byl přítomen i starosta města pan Ing. Pavel Procházka. Pan starosta ve svém projevu zdůraznil význam střední školy pro město a popřál novým studentům úspěšný školní rok, který je v krátké historii školy rokem třináctým. Ředitel školy pak seznámil nové studenty a přítomné rodiče s třídními učiteli paní Mgr. Pavlou Míchalovou (1. A) a Mgr. Janou Michnovou (prima) a ve stručnosti také s organizací nového školního roku.

Ostatní studenti jako „ostřílení mazáci“ bez potíží přicházeli se spoustou zážitků do svých nově vymalovaných a poklizených tříd, kde je čekali spolužáci a jejich třídní vyučující. V tomto školním roce bude maturitní zkoušku ve dvou třídách skládat 55 studentů.

Nejen jim přejeme hodně úspěchů, štěstí při zkoušení a písemkách,
dobré vztahy mezi spolužáky i mezi studenty a učiteli po celý školní rok.

 

Přivítání studentů v aule

 

Slavnostní přivítání v aule

 

Noví studenti 1. A

 

Noví žáci primy

Foto: Archiv gymnázia

        
Bc. Jarmila Slámová

03-09-2008