Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

5.června měli velkopavlovičtí hasiči čtyři zásahy, ani jeden jednoduchý

Ve středu 5. června 2019 se přehnal přes katastr našeho města silný vítr s deštěm. Déšť nabýval na intenzitě směrem k D2 a obec Zaječí a její okolí doslova spláchl. Pro představu, v ul. Pod Břehy včera napršelo 7mm v ul. Hlavní už 18 mm a v Zaječí mělo napršet 60 mm za půl hodiny. A to se někde muselo projevit.

První výjezd směřoval právě do Zaječí. A to přesto, že prvně byla telefonicky ohlášena narušená střecha na  budově bazaru stavebního materiálu na ul. Nádražní u rybníka. Dva hasiči jeli právě z domu obhlédnout situaci se střechou, když byli povolání sirénou k výjezdu zásahovým vozidlem. Prvně si mysleli, že se jedná právě o zásah na odstranění nebezpečných stavů – tedy střechy v ul. Nádražní. 

Operační však hasiče svolal na čerpání vody v obci Zaječí, konkrétně do jedné z restaurací. Vyjelo se vozidlem MAN v počtu 1+4 s tím, že další hasiči pojedou na ul. Nádražní ověřit situaci. S ohledem na situaci byli i na ul. Nádražní povolány další jednotky a naši hasiči tak zasahovali u dvou zásahů.

Po odčerpání vody z prostor restaurace a baru v Zaječí se vrátila jednotka zpět do Velkých Pavlovic na ul. Zahradní, kde bylo potřeba odstranit nakloněný strom ležící na vedení O2. Po rozřezání stromu a vracení se na hasičskou zbrojnici oznámil operační hasičům, aby se vrátili ještě do Zaječí, odčerpat vodu ze sklepa RD. Majitel si vodu nejprve zkoušel odčerpat sám, ale měl slabší čerpadla. Společně s Hustopečemi byla voda odčerpána.

Časový sled událostí:
Odjezd vozidla MAN do Zaječí 18.21 hod.. Návrat do Vel. Pavlovic 20.50 hod..
Odjezd vozidla FORD na ul. Nádražní 18.30hod.. Návrat na zbrojnici 20.30 hod..
Odjezd vozidla MAN na Zahradní 20.50 hod.. Ukončení zásahu 21.11 hod..
Odjezd vozidla MAN do Zaječí na druhé čerpání 21.11 hod. Návrat do Velkých Pavlovic 23.14hod..

Při zásahu v ul. Nádražní bylo přítomno ještě vozidlo Tatra 815-7, které ovšem není evidováno v centrální evidenci zpráv o zásahu, poněvadž operační usoudil, že budou na místě postačovat pouze „lidi“ bez dalšího vybavení, popř. si potřebné vybavení půjčí od druhých jednotek.  

Stačí jeden přívalový déšť.... - dokumentační video bouřky v Zaječí spustíte kliknutím ZDE

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 6.6.2019