Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

3. ročník Velkopavlovické lávky se povedl

Velkopavlovičtí hasiči uspořádali v sobotu 6. srpna 2022 na místním rybníku Zahájka soutěž ve zdolání lávky na jízdním kole. Dopoledne to na úspěšnou akci moc nevypadalo, protože při přípravách trápilo pořadatele počasí. Navíc panovaly obavy z toho, zda se přihlásí dostatek soutěžících, aby se vůbec bylo na koho dívat. Při minulém ročníku byl právě počet soutěžících menší zádrhel.

Štěstí však přeje připraveným! Počasí se odpoledne umoudřilo a soutěžících bylo nejvíce ze všech tří ročníků. Třiadvacet jich jelo na kole (z toho tři děti) a šest párů soupeřilo v přejezdu lávky na trakaři.

Po celou dobu soutěže měli milovníci piva možnost ochutnat šest druhů tohoto moku. Na čepu byla třeba méně známá Jedlová šestnáctka z pivovaru Muhu.

Z pozitivních ohlasů a komentářů je zřejmé, že se akce vydařila. Děkujeme vám všem za podporu a jsme rádi, že se akcí účastníte, ať už jako soutěžící nebo jako diváci.

Je třeba poděkovat za spolupráci pracovníkům Služeb města Velké Pavlovice, kteří přivezli a odvezli stoly a lavice, dále pro diváctvo perfektně upravili travnatou plochu a posekli rákos, to vše, aby dobře bylo vidět na vodní hladinu. Město Velké Pavlovice poskytlo soutěžícím také drobné věcné ceny. 

Zvláštní poděkování pořadatelům…

Velkopavlovičtí hasiči si na sebe zřejmě pletou bič. Posunují si při pořádání akcí laťku stále výš a výš a otázkou je, kam až jsou schopni relativně nenáročné akce vytáhnout. Uvidíme, v každém případě je to pro veřejnost jen dobře. 

Všem organizátorům, kteří jakýmkoliv způsobem přiložili ruku k dílu, děkujeme!

Výsledky muži:
1. Jiří Skýpala ml. - 34,69 s
2. Oldřich Vymazal - 22,52 s
3. Radim Esterka - 21,73 s
Jediná žena na startu Simona Jankechová - 22,21 s

Výsledky děti:
1. Dominik Prokeš - 8 m; 8,16s
2. Mikuláš Prokeš - 3 m; 4,03s
3. Šimon Prokeš - 0,5 m

Výsledky trakaře:
1. Jirka Skýpala & Prokop Šlancar - 1 min 39 s
2. Tomáš Karásek & Petr Velecký - 1 min 54 s
3. Oldřich Vymazal & Mikuláš Holešínský - 2 min 8 s

SDH * Třetí ročník Velkopavlovické lávky se povedl

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 8.8.2022