Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

3. místo pro Vilemínu Osičkovou ze 4. A v celostátním kole výtvarné a literární soutěže „Cestování s prarodiči“

Když psali na podzim žáci 4. A slohové práce do soutěže „Cestování s prarodiči“, ještě netušili, že jeden z příběhů se probojuje až na 3. místo v celostátním kole. Soutěž pořádala Policie České republiky a téma bylo pro děti zajímavé, protože většina z nich tráví s prarodiči hodně času. Je to pro Vilemínku velký úspěch a moc jí gratulujeme! Příběh, který porotu tak zaujal, si můžete přečíst i vy.                          ¨

Mgr. Lucie Nováková

CESTOVÁNÍ   S PRARODIČI  –  Ztracená panenka ve vlaku


Byly Vánoce, několik dní po nich k nám přijela babička. Dali jsme jí dárky, co jí u nás nechal Ježíšek. Rozhodli jsme se jet k babičce, ale do auta jsme se nevešli, takže dva z nás museli jet vlakem. 


Jela jsem já a babička. Vzala jsem si s sebou svoji nejmilejší panenku, která se jmenovala Ema.  Ve vlaku jsem si Emu položila vedle sebe, najednou jsme se musely posunout o vagon dopředu. Vzala jsem si všechny věci, ale na Emičku jsem zapomněla. Zjistila jsem to až ve druhém vagonu a dala jsem se do pláče. Babička mě utěšovala. Jely jsme z Mikulova přes Březí, Dobré Pole, Hrušovany, Božice až do Hodonic.

Musely jsme vystoupit a pan průvodčí viděl, že mám zaslzené oči. Zeptal se, co se stalo a babička mu odpověděla, že jsem ztratila panenku. Pan průvodčí odpověděl, že se s tím bohužel nedá nic dělat, ale že našel jednu panenku v odpojeném vagonu, jestli náhodou není moje. Byla to ona, moje Ema. V tom okamžiku jsem byla nejšťastnější na světě.  Moc jsem mu děkovala, pak jsme vystoupily a šly pěšky domů.

Uslyšela jsem tetu a strejdu. Šli nám naproti. Všichni jsme přišli k babičce, kde se nás ptali, jaká byla cesta. Povyprávěla jsem jim, jak jsem ztratila Emu a že pan průvodčí ji našel v jiném vagonu.

Najednou zazvonil zvoneček, křičeli jsme s bratrem "Ježíšek, Ježíšek!" Babička nám rozdala dárky, které tu pro nás Ježíšek nechal. Bylo velké štěstí, že jsem Emu znovu našla, protože Ježíšek mně u babičky pod stromečkem nechal postýlku pro panenku, polštářek a peřinku. U tety sedačku pro panenku. Já však podezřívám Ježíška, že panu průvodčímu Emičku strčil do kapsy, protože o Vánocích by nikdo neměl být smutný.

Vilemína Osičková, 4. A

Zdroj: ZŠ Velké Pavlovice / 19.2.2019