Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

13. Studentský ples aneb reportáž psaná na podpatku

Pátek 10. února 2017 byl den jako každý jiný. Tedy jak pro koho. Pro studenty třetích ročníků velkopavlovického gymnázia jistě ne. Už několik měsíců se na tento večer připravovali, s blížícím se datem „jejich“ plesu intenzita příprav rostla tempem takřka exponenciálním.

Začátek oficiálního programu byl stanoven na dvacátou hodinu večerní. Už o mnoho minut dříve se sál sokolovny začal zvolna plnit společensky vyhlížejícími návštěvníky plesu. A že jich bylo, ples byl tradičně vyprodaný! Není se čemu divit, záruk příjemně stráveného večera je mnoho.

I letos byl ples zahájen slavnostní polonézou v podání studentů školy. Autorkou choreografie byla paní Blanka Stávková. Odvedla skvělou práci, po doznění posledního tónu se sálem nesl bouřlivý a dlouhý potlesk. Z tváří tanečníků v tu chvíli zmizelo napětí a společné a rodičovské sólo si užili už beze stresu. Hudební režie večera byla pod taktovkou skvělého JuniorBandu z Pohořelic. Mladí hudebníci umí rozeznít své nástroje i hlasivky a vytáhnout na taneční parket i zarputilé netanečníky. Moderní melodie střídaly klasické, sálem zněl jive, chacha, blues a mnoho dalších tanečních kousků.

Kolem desáté hodiny začal prodej tomboly, která byla rychle rozebrána. Aby taky ne, když se hrálo o úctyhodných 535 cen! Je zkrátka vidět, že gymnázium má spoustu příznivců, kteří ho rádi nejen touto cestou podpoří. Děkujeme!

Další z tradic je půlnoční vystoupení. Za 3.A vystoupila Tereza Komínková se svou světelnou poi show. Septima si nacvičila taneční cestu kolem světa –  pestrou  taneční  koláží rozjásané návštěvníky plesu vzala na krátkou exkurzi do dvanácti zemí světa.

Po půlnoci se rozdávala tombola a to je pro pořádající vždy ta poslední kapka zodpovědnosti, pak už se mohou jen bavit. Kdo netančil, mohl si nechat namíchat osvěžující drink u koktejlového baru nebo se nechat zvěčnit ve fotokoutku.

Příležitostí bavit se a užít si prima večer bylo víc než dost. Nikdo se nepopral a všichni odcházeli s úsměvem na rtech. Pravda, některé úsměvy vypadaly trochu nepřítomně, ale jednou za rok se to snad smí. Já tam taky byla, jedla, pila, tancovala. A už se těším zase za rok!

Děkujeme, milá septimo a 3.A, i vašim učitelům. Za krásnou výzdobu, za bohatou tombolu, za dostatek toaletního papíru a tak vůbec, za celý ten krásný ples!

Text: Mgr. Jana Zavadilová, Gymnázium Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 13.2.2017

Gymnázium * 13. Studentský ples Gymnázia Velké Pavlovice