Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

1. B třída oslavila Světový den včel u včelaře

20. květen se od r. 2018 slaví jako Mezinárodní den včel. Jak víme, včely jsou významnými opylovači, bez kterých by příroda nemohla existovat a jsou jediným hmyzem, který produkuje potravu vhodnou pro člověka – vzácný med.

Abychom se toho o včelkách dozvěděli víc, navštívila naše třída 1. B  místního včelaře, pana Antonína Švástu (mého tatínka). Pan včelař si pro děti připravil povídání o životě včel a o práci včelaře, a vše doplnil praktickými ukázkami. Předvedl dětem, jak včelař kontroluje rámky v úlu, jak značí včelí královnu, jak vypadá rámek plný medu a jak se med vytáčí v medometu. Děti nadšeně chutnaly čerstvý med, a kdo chtěl, mohl si vzít na ruku živého trubce, včelího samečka, který nemá žihadlo, a tudíž není nebezpečný.

Věřím, že pro děti byla tato návštěva příjemným zážitkem, na který hned tak nezapomenou. A kdo ví, možná že se jednou také rozhodnou starat se o včely a věnovat se této krásné a důležité práci.

Fotogalerii ze setkání dětí se včelařem panem Švástou * otevřete kliknutím ZDE 

Text: Mgr. Martina Dobrucká – třídní učitelka 1. B Základní školy Velké Pavlovice / 23.5.2022