Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vidět ušima - Modré Hory

Umíte se dívat ušima? Co že je to za nesmysl? Žádný nesmysl, ba právě naopak – VIDĚT UŠIMA je název projektu studentů sociální pedagogiky Masarykovy univerzity v Brno.

Úkolem bylo vytvořit reportáže neboli zvukové pohlednice, pro zejména zrakově postižené a znevýhodněné spoluobčany a současně i milovníky přírody a také vinorodých Modrých Hor. Právě krajině okolo našeho města se studenti věnovali především.

Zvukové pohlednice vznikly roku 2021 jako úkol studenta Magisterského studia Sociální pedagogiky na PDF MU Brno, Katedra sociální pedagogiky, v rámci předmětu Zpracování a realizace rozvojových projektů pod vedením Mgr. Lenky Gulové, Ph.D. Jde spíše o popis pocitů než o pouhou technickou deskripci sezónních prací, tak aby se posluchači v mysli odvíjel příběh v barevných obrazech všech ročních období krajiny Modrých Hor.

Vytvořen byl úžasný materiál, který rozhodně stojí za shlédnutí a poslech a to pro všechny, i pro úplně zdravé. 

Při zpracování typické tématiky Slovácka všestranně pomáhala Milena Karberová a podle našich představ pohlednice ztvárnil Jaroslav Vojtěšek. 

JARO v Modrých Horách

LÉTO v Modrých Horách

PODZIM v Modrých Horách