Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2012 (říjen, listopad, prosinec)

 • Anglická družinka slavila anglický svátek - HALLOWEEN

  Oslava Halloweenu v anglické školní družiněPoslední říjnový den byl v anglické družině při ZŠ V. Pavlovice zasvě- cen oslavám Halloweenu. Nešlo o žádné zavádění amerických svátků a tradic, ale o seznámení dětí se svátkem, který se slaví v anglicky mluvících zemích. Děti si pro své rodiče připravily pozvánky a pěknou výzdobu třídy z typických halloweenských strašidelných postav...

  více
 • Mobilní lahvování vína

  Vinařství Petr Mikulica z Velkých Pavlovic využívá na lahvování vín mobilní lahvovací jednotku firmy OENOGALA  z Kobylí.Tato moderní technologie umožňuje plnění  bez vysokých investic do vlastní plnící linky a vybavení. Mobilní lahvovací servis OENOGALA je dostupný pro všechny vinaře a je schopný plnit až do 2000 lahví za hodinu.
  více
 • Čteme dětem - stejně jako celé Česko

  Také Městská knihovna Velké Pavlovice se rozhodla přijmout za svou myšlenku celostátního projektu Celé Česko čte dětem. Na studené a deštivé podzimní a zimní dny i na dlouhé večery připravila knihovnice četbu z knihy Bohuslava Březovského Tajemný hrad Svojanov aneb Paměti Františka Povídálka jako takzvanou „knížku do ucha“.

  více
 • Už známe vinaře, kteří získali známku SVATOMARTINSKÉ

  Hodnocením odborných komisí prošla už všechna vína, která chtějí vinaři od 11. 11. prodávat pod značnou Svatomartinské. Degu -státoři v Národním vinařském centru ve Valticích udělili tuto značku 380 vzorkům vína. Z velkopavlovických vinařů získaly známku SVATOMARTINSKÉ Vinařství Helena, Marek Suský, Pavlovín, spol.s.r.o., Petr Mikulica, Reichman Karel, Vinařství Halm s.r.o., Vinařství V & M Zborovský, v.o.s., VINIUM a.s.

  více
 • Výsledky víkendové kopané - 3. a 4. listopadu 2012

  O chvílemi slunečném i proprše- ném studeném listopadovém ví- kendu, ve dnech 3. a 4. listopadu 2012, sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj celkem šest zápasů. I výsledky byly střídavě oblačné, třikrát velkopavlovické týmy vyhrály – Áčko, Starší žáci a Ženy, třikrát pohrály – Béčko, Dorost a Mladší žáci. Podrobné výsledky po kliknutí na „více zde“.
  více
 • Chovatelé zvou na mezinárodní VÝSTAVU HOLUBŮ

  Svaz chovatelů z Velkých Pavlovic Vás srdečně zve na „Výstavu holubů s mezinárodní účastí“. Výstava se uskuteční již tento víkend ve dnech 3. a 4. listopadu 2012. První den, tedy v sobotu, bude otevřeno od 12.00 do 18.00 hodin, druhý den, v neděli, od 8.00 do 12.00 hodin, to vše v chovatelské hale na Nám. 9. května. Těšíme se na vaši hojnou účast!
  více
 • Velkopavlovická základka bodovala ve stolním tenise

  Družstvo stolního tenisu starších žáků Základní školy Velké Pavlo- vice ve složení Jiří Novák, Patrik Suský a Lukáš Kynický se ve své  kategorii umístilo na druhém místě hned za ZŠ Kobylí! Celkem 7 druž- stev se sešlo v Poštorné s jedi- ným cílem – vyhrát v okresním kole turnaje stolního tenisu v Břeclavi a postoupit . Los je rozdělil na dvě skupiny...

  více
 • Začínáme hledat knihovního skřítka

  skritek 1_M_120.jpgOd dnešního dne do 15. prosince se mohou dětští čtenáři Městské knihovny Velké Pavlovice zúčastnit nové soutěže O Krtkův dort a hledat obrázky 2 skřítků dobře ukrytých  ve známých knihách pro děti. Skřítci se ovšem nedají najít tím, že budou děti jednotlivé knihy „protřepávat“, ale je třeba vytipované knížky skutečně přečíst.


  více
 • ELISHA SHOW na zámečku * videoupoutávka

  Módní značka Elisha vznikla v ro- ce 1999 a je založena na tvorbě módní návrhářky Elišky Tomkové. Kolekce Elisha jsou charakteristic- ké elegancí, podtrženou promyšle- nými detaily, kvalitním designem a luxusním zpracováním, vždy v aktuálních módních trendech. Nové kolekce se pravidelně představují na módních přehlídkách. Jsou určeny pro ženy, které milují originalitu a pocit jedinečnosti i nadčasovou eleganci...

  více
 • Další etapa komplexní pozemkové úpravy

  Komplexní pozemkové úpravy ve Velkých Pavlovicích (Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber)Komplexní pozemkové úpravy ve Velkých Pavlovicích plynule pláno- vitě pokračují. Ve středu, 30. října 2012, proběhlo již několikaté kolo náročného zjišťování uživatelů vi- nic v katastru města a konzultace s majiteli půdy. Za firmu Geodis Brno a.s. se zúčastnili Ing. Kateřina Šoupalová a Ing. Iva Všetečková, za Sbor zá- stupců Ing. Zdeněk Karber a Stanislav Prát ml.. Poděkování patří všem, kteří svými znalostmi a zkušenostmi pomohli objasnit často spletité vlastnické a uživatelské vztahy, kterých bylo řešeno na pět set.

  více
 • Letošní Svatomartinská vína budou hravá s výraznou vůní i chutí ovoce

  Ve specializovaném pracovišti Národního vinařského centra ve Valticích proběhlo první kolo hodnocení Svatomartinských vín ročníku 2012. Degustátoři byli po samotných vinařích vůbec prvními, kdo měl příležitost ochutnat a posoudit kvalitu letošního ročníku. V tomto roce dosáhly hrozny díky ideálnímu průběhu léta a dozrávání výjimečné jakosti, která se odrazí také v kvalitě Svatomartinských vín. Můžeme se těšit na svěží, ovocná, harmonická, příjemně pitelná bílá a růžová vína s decentní kyselinkou a jemným aromatickým profilem.

  více
 • Čím jsme v listopadu obohatili nabídku čtenářům...

  Městská knihovna Velké Pavlovice nabízí svým čtenářům listopadové novinky, které jsou zaměřeny především na literaturu pro děti a také na literaturu romantickou, které byly v nabídce letošního roku dosud trošku omezeny.
  více
 • Šuby duby Amerika - HALLOWEEN je tu!

  Halloween ve školní družiněVážení návštěvníci internetových stránek města Velké Pavlovice! Přinášíme vám další čerstvou zprávičku z tvořivé činnosti školní družiny při místní ZŠ. Měsíc říjen končí a s ním přichází období „dušiček“ či mezi lidmi ne příliš známý zahraniční svátek zvaný Halloween. Právě o tomto, pro nás ne tolik známém svátku, jsme si s dětmi povídali. Současně jsme si připomněli naše české dušičky a zkusili si srovnat, v čem se Památka zesnulých a Halloween liší...

  více
 • Právě vychází VELKOPAVLOVICKÝ ZPRAVODAJ V/2012

  Velkopavlovický zpravodaj V/2012Vážení občané! Již tento týden byste měli najít ve svých schrán- kách letošní páté vydání Velkopav- lovického zpravodaje. Prostřednic- tvím webových stránek máte mož- nost seznámit se s jeho obsahem již nyní. Barevnou obálku s foto- galerií z aktuálního dění ve městě vám nabízíme ke stažení ZDE, tex- tovou vnitřní část o 48 stranách ZDE a vánoční kalendář kulturních akcí na měsíce listopad a prosi- nec 2012 ZDE. Přejeme vám příjemné dušičkové počtení!
  více
 • Jak voní les? Už ví i školáci z Velkých Němčic

  Školáci z Velkých Němčic v Ekocentru TrkmankaEkocentrum Trkmanka přivítalo v úterý, dne 30. října 2012, žáky 4. a 5. třídy Základní školy Velké Němčice. Děti sem přijely, aby se stejně jako jejich vrstevníci, ať už z Velkých Pavlovic či Vrbice, dověděly „Jak voní les“. Přesně tak se jmenuje výukový program pro starší žáky I. stupně ZŠ. Děti byly nadšené a stejně jako všechny ostatní před nimi jednoznačně nejvíce zaujaly vycpaniny zvěře a sbírka paroží.
  více
 • Otevřena nová prodejna masa

  Od úterý 30. října je na ulici Hlavní 95 otevřena nová prodejna chlazené a mražené drůbeže, ryb, uzenin a polotovarů. Najdete zde výrobky firmy Gastroma a.s., do budoucna je plánováno rozšíření sortimentu ještě o vepřové a hovězí maso. Otevírací doba je Po – Pá od 7.30 do 16.30 hod., So od 7.30 do 10.30 hod.

  více
 • Do Maďarska na TERMÁLY, se Střediskem volného času!

  Termální koupele Gyór, MaďarskoMáte chuť přivítat letošní advent zcela netradičně a zároveň udělat něco pro své zdraví? Vyrazte si s námi do termálních koupelí, do oblíbeného maďarského centra GYÓR! Jednodenní zájezd se koná v sobotu 1. prosince 2012 a určitě nezůstane jenom u koupání. Na programu je i návštěva místního vánočního jarmarku. V současné době nám zbývá poslední desítka volných míst, tak tedy neváhejte a přihlaste se včas! Podrobnosti po kliknutí na „více zde“.

  více
 • Autobusová doprava na Svatomartinské otevřené sklepy

  V sobotu 10. listopadu pořádají velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic Svatomartinské otevřené sklepy. Pro lepší dostupnost a pohodlí návštěvníků vinaři zajistili zdarma autobusovou dopravu z obcí Modrých Hor a z Rakvic a zpět. Jízdní řád po kliknutí na "více zde".
  více
 • Prodloužení chodníku V Údolí

  Na četné žádosti občanů o prodloužení chodníku v ulici V Údolí se pracovníci služeb města pustili do druhé etapy prací. První etapa byla dokončena po rekonstrukci plynového řadu v měsíci srpnu a současná umožní napojení na ulici Pod Břehy. Stavební podmínky jsou poměrně komplikované, nicméně po dokončení budou moci chodci bezpečně projít spodní částí ulice a vyhnout se tak pohybu po vozovce v nepřehledné zatáčce.
  více
 • Nová prodejna sýrů a mléčných výrobků

  Již několik dnů funguje na autobusovém nádraží nová prodejna. Zákazníky zaujme jak vzhledem, tak i sortimentem. Prodejna ve tvaru žejdlíku nabízí mléčné a masové výrobky ze Slovenska. V nabídce má nejrůznější sýry, parenice, brynzu, ale také klobásy, čabajky a slaninu. Prodejna má otevřeno od pondělí do pátku od 7.30 do 17.00 hod. a v sobotu od 7.30 do 11.00 hod.
  více