Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Aktuality

 • ČESKÉ DRÁHY - Informace o drážních výlukách

  18.8. * České dráhy upozorňují, že ve dnech 22. a 23. srpna 2017 denně od 7:20 do 14:40 hod. proběhne výluka v úseku Hodonín - Mutěnice a ve dnech 24. a 25. srpna 2017, denně od 7:20 do 14:40 hod. proběhne výluka v úseku Hodonín - Čejč.

  více
 • Vernisáž Petra Horáčka "PORTRÉT"

  18.8. * V sobotu 12. srpna odpoledne se Muzeu obce Kobylí konala vernisáž portrétů velkopavlovického rodáka Petra Horáčka. Pokud jste nestihli vernisáž, můžete výstavu navštívit až do 30. září v otevírací době muzea...

  více
 • Výsledky víkendové kopané - 12. a 13. srpna 2017

  17.8. * O víkendu ve dnech 12. a 13. srpna 2017 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice tři zápasy letošní podzimní sezóny. Mužstva TJ Slavoje zvítězila ve všech zápasech. 

  více
 • Zavádka 2017

  17.8. * Zavádkové písně se dědí z generace na generaci, doplňují se a upravují. Základ Zavádky zůstává neměnný, zbytek tvoří každoročně řada textů psaných na míru aktuálních stárků, stárek, sklepníků a sklepnic.

  více
 • Hledá se britský kocour

  17.8. * Od středy 9. srpna se hledá britský kocour, slyšící na jméno Viktor. Není zvyklý chodit ven, pravděpodobně bude asi dost plachý. Informace o výskytu kocoura sdělte prosím na telefon. č. 725 324 553.  

  více
 • Hodové úterý patřilo čmeláčkům

  16.8. * Úterní odpoledne patřilo nejenom veselým čmeláčkům, ale také jejich rodičům a prarodičům, kteří nelitovali času a sami se oblékli do tradičních krojů a pochopitelně stárkám ve slavnostních bílých sukních, které z jejich krojů dělají ty nejkrásnější v celé České republice. 

  více
 • Hodové pondělí ve znamení zavádky

   Je dobře, že pondělní taneční odpoledne se nese v duchu  tradiční stárkovské zavádky, jejíž melodické, klidné tóny dávají vyniknout kráse velkopavlovických krojů, tanečnímu nadání všech na parketu i prvním krůčkům těch, kteří se na roli stárek a stárků teprve připravují.

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné č. 14/2017

  15.8. * SIPHV nabízí vinařům k dispozici 14. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 33. týden (14. 8. 2017 - 20. 8. 2017). Originál zprávy si můžete  * stáhnout ve formátu PDF ZDE. 

  více
 • Hodová neděle jako vymalovaná

  14.8. * Pod taktovkou dechové hudby Vacenovjáci vykročili chlapci v neděli odpoledne k domovu první stárky, kde vlastně krojovaný průvod teprve nabral na své pravé kráse. Letos začal na ulici Dlouhá u Nikoly Kynické.

  více
 • Už pavlovská mája stójí, vršek zelený

  11. 8. * Krásná, štíhlá "pavlovská" mája už stojí od včerejšího podvečera na sóle za sokolovnou a vítá všechny, kteří ke svým rodinám či známým přijíždějí na tradiční Velkopavlovické hody.

  více
 • Bouřka zaměstnala hasiče na většině území ČR, velkopavlovičtí hasiči odstraňovali stromy z komunikací

  11.8. * V noci ze čtvrtka na pátek vyjížděli velkopavlovičtí hasiči ke dvěma událostem. V obou případech si hasiče oznamovatelé vyžádali k odstranění překážek z komunikací...

  více
 • Mája je v Pavlovicích, přípravy na letošní hody vrcholí...

  10.8. * Neodmyslitelnou rekvizitou a typickým symbolem jihomoravských krojovaných hodů, naše město nevyjímaje, je mája. Stejně jako v letech minulých byli i letos stárci s chasou vybírat strom vhodný pro velkopavlovickou máju v nedalekém Ždánickém lese na Kyjovsku.

  více
 • Hledáme dva psí rošťáky z Vrbice

  10.8. * Vážení občané! Velmi vás prosíme o pomoc při hledání dvou psů, kteří se zaběhli dnes ráno, 10. srpna 2017, z obce Vrbice. Jedná se o německého ovčáka hnědé barvy slyšícího na jméno Aron a bílého křížence jménem Ťapka...

  více
 • Už 90 let využíváme dnes a denně elektřinu

  10.8. * V úterý tohoto týdne byl důvod k oslavě a hlavně připomínce. Právě v tento den, 8. srpna 2017, uplynulo již dlouhých 90 let od zavedení elektrického proudu do Velkých Pavlovic. Přesně před devadesáti lety se poprvé v našem městě rozsvítily žárovky. Tímto krokem se jednou pro vždy výrazně zjednodušil život nejen našim předkům, ale i nám. Stalo se tak v roce 1927...

  více
 • Vzpomínka na pana Ing. Zdeňka Karbera

  9.8. * Čas utíká nezměřitelnou rychlostí, dny, týdny, měsíce a roky nám protékají mezi prsty, to co se zdálo být včera, stalo se tak dávno… Dne 9. srpna, si připomeneme již dvouleté výroční úmrtí pana Zdeňka Karbera...

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné č. 13/2017

  8.8. * SIPHV nabízí vinařům k dispozici 13. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 32.týden (7.8.2017 - 13.8.2017). Originál zprávy si můžete * stáhnout ve formátu PDF ZDE...  

  více
 • Pracovní návštěva družebního Echenonu

  7.8. * K 25. výročí podepsání dohody o spolupráci s Echenonem navštívil toto francouzské družební městečko starosta města Velké Pavlovice Jiří Otřel. Na pracovní návštěvě se dohodli na dalším pokračování vzájemné spolupráce.  

  více
 • Ve městě bude probíhat úklid vozovek

  7.8. * Od úterý 8. srpna do pátku 11. srpna bude projíždět ulicemi města zametací vůz firmy Hantály, a.s.. Žádáme občany, aby v uvedené dny neparkovali svými vozidly na komunikacích. 

  více
 • Předprodej vstupenek na Velkopavlovické vinobraní!

  7.8. * Turistické informační centrum Velké Pavlovice zahájilo v pondělí 7. srpna 2017 předprodej vstupenek na  Velkopavlovické vinobraní 2017, které se uskuteční ve dnech 15. a 16. září 2017.

  více
 • Teplotní rekordy padaly i u nás

  4.8. * Začátek letošního srpna je jeden z nejteplejších v historii měření. Teplotní rekordy padaly na jižní Moravě jeden za druhým již 1. srpna, nejtepleji ovšem bylo včera, 3. srpna 2017. 
  více