Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2012 (říjen, listopad, prosinec)

 • Výtvarná dílna "Bratkovica 2012"

  Ve dnech 4. – 7. října 2012 se uskutečnila tvořivá dílna mladých výtvarníků, mezinárodní  „Plenér 2012 – podzimní imprese“. Výtvarníci si vyzkoušeli různé výtvarné techniky zobrazování krajiny, přírody a místní architektury. Vznikla celá řada velmi kvalitních prací, které budou moci návštěvníci shlédnout na výstavách ve Velkých Pavlovicích (v prosinci 2012) a v Senici (v lednu 2013).

  více
 • Škola převzala finanční dar od Jednoty, věnuje jej sportu

  Předání finančního daru ZŠ Velké Pavlovice (Foto © 2012 Karolína Bártová)V úterý, dne 9. října 2012, se na Základní škole Velké Pavlovice konalo za účasti vedení školy a místostarosty města Ing. Zdeňka Karbera slavnostní předání spon- zorského daru škole v hodnotě 24.534,- Kč, který škola využije na podporu sportu v rámci vyučování  i volnočasových aktivit. Projekt  nesoucí název ,,Děkuji, maminko, že mi pomáháš hrát si a růst‘‘ uspořádala firma Procter&Gamble společně s Jednotou, spotřební družstvo Mikulov...

  více
 • Je možné se těšit do Osvětimi?

  Tuto otázku si položili zřejmě všichni studenti našeho gymnázia, kteří se v pátek 5. října vydali v rámci hodin dějepisu do koncentračního tábora Osvětim v Polsku. Na tomto místě bylo v období 2. světové války vyhlazeno na 2 miliony osob, převážně Židů. Návštěvník tohoto pietního místa, jež je od roku 1979 na seznamu světového dědictví UNESCO, je při procházení objektů ochromený, šokovaný, dojatý…a při představě „života“ osvětimských vězňů mu vlastní problémy a starosti připadají nicotné.
  více
 • Vítězný obrázek nakreslila Eliška Bálková

  Kopie - Soutěž 13_M_120_M_120.jpgK vyhodnocení výtvarné soutěže Namaluj naši knihovnu se děti, rodiče i další hosté sešli v knihovně v pondělí, 8. října 2012 odpoledne. Již počtvrté vyhlásila Městská knihovna Velké Pavlovice v září, spolu se začínajícím školním rokem, soutěž pro mladší žáky základní školy, letos s výzvou, aby děti namalovaly velkopavlovickou knihovnu zcela podle svých představ a podle svého pohledu. O podporu soutěže jsme požádali Základní školu Velké Pavlovice, bez pomoci učitelek 1. stupně ZŠ bychom se nemohli pochlubit výstavou plnou krásných obrázků. Děti si s přehledem poradily s tématem, které nebylo nejjednodušší.

  více
 • Noví čeští autoři a autorky

  Nové knihy v Městské knihovně Velké Pavlovice byly zakoupeny v rámci akce vypsané vydavatelstvím MOBA v Brně. Toto nakladatelství je prioritně zaměřeno na české autory, je například domovských nakladatelstvím Vlastimila Vondrušky, Jana Bauera či Nadi Horákové nebo Věry Fojtové, které pravidelní čtenáři velmi dobře znají.
  více
 • Jiří Ludvík - vítěz výtvarné soutěže "Nemocnice očima dětí"

  K příležitosti 20. výročí založení Nemocnice Břeclav byla vyhlášena soutěž „Nemocnice očima dětí“, které se zúčastnili žáci 4. a 5. tříd naší školy. Snažili se zachytit své zkušenosti, zážitky nebo strachy spojené s pobytem v nemocnici nebo s návštěvou u lékaře. Inspirací jim byly i seriály z nemocničního prostředí vysílané v televizi. Jako nejzdařilejší obrázek v kategorii 7 – 10 let vybrala porota práci Jiřího Ludvíka ze 4. A.
  více
 • Výsledky víkendové kopané - 6. a 7. října 2012

  První říjnový víkend patřil ve Velkých Pavlovicích opět fotbalu. Kromě odloženého utkání Velké Pavlovice A – Bučovice bylo sehrá- no ve dnech 6. a 7. října 2012 pět zápasů. Dvakrát se bodovalo, vítězství utržili hráči našeho Céčka a Starších žáků. Naopak třikrát se museli velkopavlovičtí vyrovnat s prohrou a to Béčko, Dorost a Mladší žáci. Podrobné výsledky po kliknutí na „více zde“.

  více
 • Naši žáci se v přespolním běhu neztratili, navíc zabodovali!

  Žáci a žákyně II. stupně ZŠ Velké Pavlovice zkusili na vlastní kůži a hlavně na vlastní nohy závod v přespolním běhu. K naší obrovské radosti a příjemnému překvapení se neztratili a to ani v terénu, natož v žebříčku hodnocení! Družstvo star- ších žáků se umístilo v Okresním kole závodu v přespolním běhu na úžasném 4. místě a to navzdory velmi náročné a především zkušené konkurenci výběru břeclavského okresu. Velkopavlovický tým reprezentovali Lukáš Kynický, David Moravec, Patrik Suský, Pavel Fišr a Patrik Pálka...

  více
 • Volby do Senátu Parlamentu ČR a do Zastupitelstev krajů

  Již tento pátek a sobotu ve dnech 12. a 13. října 2012 se uskuteční volby do Senátu Parlamentu Čes- ké republiky a do Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Volební lístky budou všem občanům Vel- kých Pavlovic doručeny nejpozději 3 dny před zahájením voleb. V pátek dne 12. října 2012 budou volební místnosti otevřeny od 14.00 do 22.00 hod., v sobotu 13. října 2012 od 8.00 do 14.00 hod.. Místem konání voleb ve volebním okrsku č. I je volební místnost Městský úřad Velké Pavlovice, ve volebním okrsku č. II je volební místností Sokolovna Velké Pavlovice. Bližší informace o organizaci voleb ke stáhnutí ZDE.
  více
 • EKOCENTRUM TRKMANKA hostilo již druhý seminář, řešilo se ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ

  Ekocentrum Trkmanka - seminář ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍEkocentrum Trkmanka – centrum pro enviromentální vzdělávání, se sídlem ve Velkých Pavlovicích, se stalo ve dnech 4. a 5. října 2012 hostitelem a zároveň spolupořada- telem semináře Jihomoravského kraje ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ určeného pro zástupce samospráv obcí a obchodních společností. Náročný program byl zahájen ve čtvrtek, dne 4. října 2012, po deváté hodině ranní Ing. Bc. Annou Hubáčkovou vedoucí odboru životního prostředí Jihomoravského kraje, Danielem Hladilínem, zástupcem firmy ASEKOL s. r. o. a Petrem Kondýskem, zástupcem firmy Elektrowin, a. s...

  více
 • Pavel Sedláček své publikum okouzlil

  Nebývale vlahý a slunečný podvečer přivítal včera na nádvoří Ekocentra Trkmanka návštěvníky vernisáže výstavy fotografií, jejichž autorem je Pavel Sedláček z Vrbice. Výstavu zahájil starosta města, Ing. Pavel Procházka, který ocenil výstavu jako významný prvek, který přispívá k obohacení kulturního života města i k aktivnímu využití nových prostor ekocentra. Slavnostní atmosféru významně podpořil žesťový kvartet vedený panem učitelem MgA. Zbyňkem Bílkem z velkopavlovické ZUŠ.

  více
 • Gymnázium na středoškolském veletrhu v Hodoníně

  Gymnázium Velké Pavlovice na veletrhu středních škol v HodníněVe dnech 3. a 4. října 2012 se v Hodoníně uskutečnil již 16. ročník „Veletrhu vzdělávací nabídky stře- dních škol“, který je určen pro žáky základních škol. Této tradiční akce se zúčastnili zástupci mnoha středních škol, mezi nimiž bylo i velkopavlovické gym- názium. Zájemci z řad žáků základních škol a jejich rodiče se zajímali nejen o možnosti studia na jednotlivých školách, ale měli možnost shlédnout módní přehlídku a účesovou tvorbu z příbuzných učebních oborů...

  více
 • Výstava fotografií VŠEDNÍ DNY A NEDĚLE * videoreportáž

  Městská knihovna a Ekocentrum Trkmanka pod záštitou našeho města připravily na podzimní sezónu výstavů fotografií Pavla Sedláčka z Vrbice. Pavel Sedláček je jeden z mála fotografů v okolí, který upřednostňuje lidský objekt před přírodními motivy.
  více
 • Z AWC Vienna míří do Velkých Pavlovic 28 medailí

  Neuvěřitelných 347 ocenění přivezli moravští a čeští vinaři z rakouské metropole. Tam se letos již podeváté konala největší světová soutěž vín AWC Vienna. Velkopavlovičtí vinaři si z této soutěže přivezli 28 medalií. Vinařství Pavlovin, spol. s r.o. získalo1 zlatou medaili, 2 stříbrné a 3 diplomy, Vinařství Lacina 1 stříbrnou a dva diplomy, Vinařství V&M Zborovský si přivezlo 6 stříbrných medailí a 3 diplomy, Vinařství Baloun má 2 stříbrné a 1 diplom a Vinium a.s. má z Vídně 1 zlatou, 5 stříbrných medailí a 1 diplom. Kompletní výsledky z AWC Vienna ke stažení ZDE.
  více
 • Vinium a.s. - výkup hroznů ve 40. týdnu

  Vinium, a.s. Velké Pavlovice oznamuje všem pěstitelům révy vinné, že ve 40. týdnu vykupuje od pondělí do soboty denně od 9.00 do 16.00 hod. odrůdy Müller Thurgau12,- Kč/kg, Veltlínské zelené - 12,- Kč/kg, Svatovavřinecké - 12,- Kč/kg, Frankovka - 13,- Kč/kg, Zweigeltrebe - 13,- Kč/kg a Modrý Portugal - 13,- Kč/kg, slad min. 17,6 ° ČNM. Ve dnech 3. a 4. října vykupuje odrůdy Rulandské bílé – 17,- Kč/kg, Rulandské šedé – 17,- Kč/kg a Chardonnay – 17,- Kč/kg, slad min 17,6 ° ČNM. Výkup bílých hroznů probíhá na centrále Vinium, a.s., modrých hroznů na Ostrovci. Podrobnosti po kliknutí ZDE.
  více
 • Gymnázium otevírá školní FITNESS CENTRUM veřejnosti

  Ředitelství Gymnázia Velké Pavlovice oznamuje zájemcům, že od 1.10.2012 zpřístupňuje fitness pro veřejnost. Provoz zařízení bude pravidelně každé úterý a čtvrtek od 17.00 do 19.00 hodin za přítomnosti instruktora. Jednorázový vstup je 30,- Kč za 1 hodinu, možnost zakoupení permanentky na 1 měsíc za cenu 300,- Kč. Přijďte si zacvičit a upevnit svoji tělesnou kondici.
  více
 • Zveme vás na vernisáž

  Lubka4_M_120.jpgJiž tento čtvrtek, tedy 4. října 2012, se koná v našem městě vernisáž výstavy fotografií Pavla Sedláčka z Vrbice. Výstavu pořádá Městská knihovna a Ekocentrum Trkmanka, pod záštitou města Velké Pavlovice.
  více
 • Ohlédnutí za VELKOPAVLOVICKÝM VINOBRANÍM 2012 * videoreportáž

  Videosekvence plné živého zpěvu, hudby, tance a tradiční scénky Zarážení hory, připomenou atmo -sféru letošního velkopavlovického vinobraní tři reportáže z dílny videostudia Grégr.

  více
 • Literárně-historická exkurze Praha

  V pondělí 17. září 2012 se vydaly třídy 4. A a oktáva na literárně-historickou exkurzi do Prahy. Nejdříve jsme navštívili Českou televizi. Nejvíc se všem asi líbilo studio Kouzelné školky, kde jsme se fotili s Michalem a pak jsme měli možnost sledovat natáčení. Velmi milá paní průvodkyně nás provedla budovou a ukázala nám některé rekvizity.

  více
 • Domov pro seniory získává reálnou podobu

  Na staveništi Domova pro seniory na ulici Bří. Mrštíků zedníci  během krátké doby vystavěli obvodové zdi všech objektů a kolemjdoucí si již může udělat představu, jak budou senioři bydlet a jak novostavba zapadá do okolí.

  více