Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2012 (říjen, listopad, prosinec)

 • Svatohubertská mše zaplnila kostel

  Již počtvrté se v sobotním podvečeru v kostele Nanebevzetí Panny Marie konala Svato -hubertská mše svatá. Ta se již tradičně koná k poctě české myslivosti a za živé i zemřelé lesníky a myslivce. Slavnostní mši celebroval P.ThLic. Marek Kardaczyński, na lesnice troubili trubači Školního lesního podniku Křtiny. Velkopavlovický kostel se do posledního místečka zaplnil věřícími, myslivci i zájemci o silný duchovní a kulturní zážitek z poslechu troubené Svatohubertské mše.

  více
 • Svatohubertská mše * videoreportáž

  V podvečer 27. října 2012 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie konala již tradiční troubená Svatohubertská mše svatá. Ta se koná k poctě české myslivosti, přírody a za živé i zemřelé myslivce a lesníky. Na lesnice troubili trubači Školního lesního podniku Křtiny Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Troubená mše je unikátním hudebním uměleckým dílem i skutečným zážitkem pro laiky i všechny milovníky hudby. Slavnostní mši celebroval administrátor velkopavlovické farnosti P.ThLic. Marek Kardaczyński.
  více
 • Výsledky víkendové kopané - 27. a 28. října 2012

  O posledním říjnovém a zároveň i svátečním víkendu, ve dnech 27. a 28. října 2012, sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice šest zápasů. Pouze dvakrát opou- štěli naši fotbalisté zelený pažit vítězně Áčko porazilo Dražovice, Dorost protivníky z Hovoran. Béčko, Starší i Mladší žáci a Ženy prohráli. Podrobné výsledky najdete po kliknutí na „více zde“.

  více
 • Velkopavlovičtí školáci vyslechli napínavý příběh O veverce a nasáli opojnou Vůni lesa, to vše v ekocentru

  Velkopavlovičtí školáci v Ekocentru TrkmankaV pondělí a úterý dopoledne, dne 22. a 23. října 2012, se Ekocen- trem Trkmanka ve Velkých Pavlovi- cích rozléhaly hlasy dětí z I. stupně místní Základní školy. V doprovodu svých vyučujících, některé z nich úplně poprvé, navštívily naše ekocentrum. Vzhledem k omezeným časovým možnostem v rámci jejich školní výuky, jsme jim připravili vybrané aktivity z environmentálních vzdělávacích projektů "O veverce" – pro mladší žáky z první, druhé a třetí třídy a "Jak voní les" – pro starší žáky ze čtvrtých a pátých tříd...

  více
 • Žehnání sochy sv. Huberta

  V sobotu odpoledne, za krajně nevlídného počasí, se sešli členové myslivecké jednoty Velké Pavlovice a jejich příznivci k žehnání sochy sv. Huberta. Sv. Hubert coby patron myslivců a myslivosti bude na veškerou činnost velkopavlovických myslivců shlížet přímo před areálem myslivny. Úvodní slovo pronesl předseda myslivecké jednoty Ing. Jaroslav Benda Ph.D., poté sochu požehnal P. ThLic. Marek Kardaczyński, o kulturní program se postarali trubači Školního lesního podniku Křtiny. Žehnání sochy se zúčastnil i její autor, Radek Buncko, s rodinou.

  více
 • Karkulka i nenasytný vlk navštívili mateřinku

  Divadélko O Červené Karkulce v MŠ Velké PavloviceO Červené Karkulce - tuto klasic- kou, možná i trošku strašidelnou, pohádku všichni známe. Velkopav- lovickou mateřskou školu navští- vila skupina MUSICA ANIMAE, které se podařilo příběh o Červené Karkulce zpracovat nejen hudebně a zábavně, ale i vtipně a poučně. Děti si zopakovaly své znalosti o lese a barvách. A nejen to! Taky si odnesly výchovné ponaučení - "Nevěřit cizím lidem!"

  více
 • Socha sv. Huberta je připravena k žehnání

  Členové myslivecké jednoty instalovali v pátek sochu sv. Huberta na předem připravené místo před velkopavlovickou myslivnou. Autorem sochy sv. Huberta je Radek Buncko. Sochu vytvořil začátkem září roku 2010 v rámci mezinárodního řezbářského sympozia, které se konalo na myslivně ve Velkých Pavlovicích.
  více
 • Údavští hasiči navštívili Velké Pavlovice

  Údavy jsou místní částí družebního města Ždírce nad Doubravou a údavští hasiči s rodinami  v čele s panem Bohuslavem Němcem navštívili v sobotu 20. října Velké Pavlovice. Za doprovodu místo -starosty Ing. Zdeňka Karbera si v slunném odpoledni prohlédli zbrojnici, kde velitel hasičské jednotky pan Petr Hasil poutavě seznámil kolegy s činností velkopavlovických hasičů.
  více
 • Pekařem dobrovolně i z donucení

  Napsali o nás; Týdeník Břeclavsko * Pekařství sbírá jedno oceněním za druhým. Pekař Jaroslav Pešák z Velkých Pavlovic je soutěživý. Na svém kontě už má slušnou sbírku domácích i mezinárodních ocenění. Zatím naposledy uspěl mezi 263 živnostníky v kraji, kde získal druhé místo. Celý rozhovor Zuzany Nešporové s velkopavlovickým pekařem Jaroslavem Pešákem ke stažení ZDE.
  více
 • Na zájezd do Vídně se přihlaste co nejdříve...

  Pravidelní návštěvníci webových stránek města si snad již všimli v kalendáři akcí, že se počátkem prosince opět tradičně koná zájezd do předvánoční Vídně, který nabízí některou z přitažlivých výtvarných aktivit. Zájezd organizuje Městská knihovna společně s Gymnáziem Velké Pavlovice, letos je připraven na neděli, 2. prosince. Program nabízí účastníkům především návštěvu celosvětové výstavy obrazů Gustava Klimta ve vídeňském Belvederu. Pokud jenom trošku bude přát počasí, lze se projít nádhernými belvedérskými zahradami.
  více
 • Spisovatel Michal Viewegh ve Velkých Pavlovicích * videoreportáž

  Ve výstavním sále velkopavlovické radnice se konalo autorské čtení a beseda s nejpopulárnějším, nejprodávanějším a nejčtenějším českým autorem – Michalem Vieweghem. Nejznámnější spisovatelovi romány, Baječná léta pod psa, Účastnici zájezdu, Román pro ženy a Román pro muže, byly s úspěchem převedeny i na filmová plátna. Úvodem Michal Viewegh přečetl jednu povídku  ze své knihy Povídky o lásce a pak již došlo na otázky zvědavých čtenářů

  více
 • Beseda s Michalem Vieweghem

  Na úterní podvečer připravila Městská knihovna Velké Pavlovice spolu s Gymnáziem Velké Pavlovice autorské čtení se známým českým spisovatelem a publicistou Michalem Vieweghem. Hojná účast návštěvníků potěšila jak organizátory, tak i samotného autora. Po přečtení melancholické povídky z knihy Povídky o lásce následovala beseda se čtenáři a autogramiáda.

  více
 • Přátelé country: Tančíme hlavně pro radost

  Napsali o nás; Břeclavský deník 23.10.2012 * Taneční soubor Přátelé country Velké Pavlovice tvoří celkem třiatřicet členů nejen z Velkých Pavlovic, ale i širokého okolí. Ne všichni tanečníci se proto na zkoušky pokaždé sejdou. ZNÁTE JE Z PÓDIÍ – Z nepřeberného množství tanců si vybrali country – americký styl, jehož počátky sahají do osmnáctého století. Amatérský Taneční soubor Přátelé country Velké Pavlovice se tance učí především pro radost.

  více
 • Čištění a vázání kukuřice

  Vinobraní pomalu končí a hned po něm následují další podzimní práce, aby se vše stihlo před příchodem zimy. Jednou z mizejících podzimních prací je i sklizeň a "šústání" kukuřice malopěstiteli. Klasy kukuřice se opatrně vyloupnou z šustí, zanechají se jenom dva listeny a za ně se klasy po dvou nebo po čtyřech váží k sobě a věší na ráhýnko, aby doschla. Vždyť kukuřice je, zvláště v zimě, nezbytnou součástí jídelníčku drůbeže, králíků i vepříků.

  více
 • Velkopavlovičtí chovatelé vystavovali v Břeclavi

  Od pátku 19. do neděle 21. října se v bývalé břeclavské tržnici konala Okresní výstava drobného zvířectva. Nadšenci z břeclavského okresu spolu s hosty z Rakouska a Slovenska vystavili 320 králíků, 260 holubů a tři sta kusů vodní a hrabavé drůbeže. Mezi vystavovateli nemohli chybět ani velkopavlovičtí chovatelé. Čestnou cenu získal Antonín Komosný za drůbež (plemeno hempšírka), Vincent Hirčák za holuby (plemeno montaubánec) a Jan Procinger ml. také za holuby (plemeno český bublák bílý).
  více
 • Výzva pro majitele betonového odpadu

  24. září 2012 zjistil majitel pozemku č.parc.2468 v trati "Stará hora" v k.ú. Velké Pavlovice, že mu někdo na tento pozemek složil betonové sloupky a jiný betonový odpad. Vyzýváme majitele tohoto materiálu, aby jej odklidil do 29. října 2012, jinak bude materiál odklizen na sběrný dvůr města.
  více
 • Novinka na webu - pro ZAHRÁDKÁŘE!

  Vážení aktivní i příležitostní zah- rádkáři! Český zahrádkářský svaz Velké Pavlovice si vám dovoluje nabídnout prostřednictvím webo- vých stránek města zajímavou novinku – zahrádkářské aktuality servírované v nově zřízeném Zahrádkářském okénkupro otevření klikněte ZDE. Každý měsíc zde najdete přínosné rady a tipy, jak se právě teď co nejlépe postarat o svou zahrádku, pole či sad...
  více
 • Výsledky víkendové kopané - 20. a 21. října 2012

  Ve dnech 20. a 21. října 2012 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice osm zápa- sů podzimní sezóny. Áčko si za- hrálo hned dvakrát, v obou přípa- dech se jednalo o zápasy koruno- vané vítězstvím. Poprvé v dohrávce s Bučovicemi 3:0, po- druhé s Velkou nad Veličkou 2:0. Další čtyři zápasy skončily taktéž s pozitivním výsledkem, dvakrát byla zaznamenána prohra. Podrobné výsledky najdete po kliknutí na „více zde“.
  více
 • Ing. Jan Hajda obhájil senátorský post za okres Břeclav

  Ve dnech 19. a 20. října 2012 se uskutečnily v sedmadvaceti okre- sech ČR volby do jedné třetiny Senátu Parlamentu České repu- bliky. Pro okres Břeclav postoupili do druhého kola hlasování dva kandidáti a to s 26,57% hlasů Ing. Jan Hajda za ČSSD a s 18,17% hlasů Zdeněk Tesařík za KSČM. Po sečtení hlasů druhého kola hlasování se stal senátorem za okres Břeclav Ing. Jan Hajda za Českou stranu sociálně demokratickou s 65,54 % hlasů...

  více
 • Sbíráte TURISTICKÉ VIZITKY? U nás jich pořídíte již osm!

  Turistický deníkTuristické informační centrum ve Velkých Pavlovicích nezahálí ani v období konce turistické sezóny a navzdory blížící se zimě přichází opět s hned dvěmi žhavými novinkami. Od 19. října 2012 se stalo novým oficiálním prodejním místem dvou turistických vizitek No. 1846 – Bořetice a No. 1590 – Vrbice z produkce sběratelské firmy Turistický deník. Od tohoto okamžiku si můžete na našem TIC zakoupit celkem 8 vizitek a to jeden kousek za pouhých 12,- Kč!

  více