Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výstava „Začátky s kinofilmem“ - on line prezentace

Nově připravená výstava fotografií má název „Začátky s kinofilmem“ a její reálná prezentace je naplánována ve Velkých Pavlovicích na léto letošního roku. Je výstupem společné práce fotografů z regionu Senicka a Velkopavlovicka, jak tomu už bývá pravidelně. Není zapotřebí se rozepisovat o tom, v jaké se nacházíme společenské situaci a že nyní přeshraniční spolupráce mezi našimi zařízeními probíhá pouze elektronicky.

Dlouho jsme na dálku diskutovali o tom, jak uzavřít loňský společný projekt a jak představit co nejširší veřejnosti práce vybrané pro výstavu. Se souhlasem ZOS v Senici, vedení našeho města i odborné lektorky jsme se nakonec rozhodli pro on-line prezentaci na webových stránkách města Velké Pavlovice a Záhorského osvětového střediska v Senici. Tak, jak by tomu bylo při vernisáži, jsou vystavené fotografie doplněny lektorským textem MgA. Lujzy Marečkové a komentářem odborného pracovníka ZOS Senica, Tomáše Jurovatého.

Jako každý rok, tak i letos připravili slovenští partneři projekt pro spolupráci mezi městskou knihovnou, podporovanou městem Velké Pavlovice, a Záhorským osvětovým střediskem v Senici, zaměřenou na vzdělávání fotografů z obou regionů. Nejdůležitější roli v těchto projektech hraje osobnost odborné lektorky a profesionální fotografky, která pomáhá amatérským fotografům zvládnout připravené téma tvořivé dílny, pochopit v tomto případě především technický, ale i umělecký svět černobílé analogové fotografie, samostatně pracovat na daných úkolech a ve výsledku připravit fotografie pro prezentaci na výstavě. Ač to zní téměř neuvěřitelně, jedná se již o dvanáctý rok vzájemných kontaktů, během nichž se fotografové posunuli a zdokonalili opravdu významným způsobem.

Pokud to bude jenom trošku možné, bude se představovaná výstava konat ve Velkých Pavlovicích v rámci letní kulturní aktivity v červenci a srpnu 2021.

Prozatím tedy přijměte pozvání k on-line prohlídce. 


Výstavu otevřete * po kliknutí ZDE


Komentář k výstavě otevřete * 
po kliknutí ZDE