Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2011 (červenec, srpen, září)

 • Horem Kolem Dolem krajinou víno rodící

  II. ročník Horem Kolem Dolem 2011Již druhým rokem měli vyznavači náročnější cykloturistiky možnost vydat se krajinou jinak rovinaté jižní Moravy na výšlap ryze horský. Jak je to možné? Velké Pavlovice patří do oblasti označované jako Modré Hory a název to není nikterak nahodilý. Stráně, na kterých dozrává lahodná vinná réva, neleží na monotónních rovinkách, ale v pořádných kopcích. A tak zde není o četné převýšení cykloturistických tratí nouze...

  více
 • Velkopavlovičtí na Cyrilometodějské mši v Mikulčicích

  Cyrilometodějská pouť 2011 v MikulčicíchMěsto a Farnost Velké Pavlovice se po sedmi letech opět staly patronem tradiční oslavy památky příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu v roce 863, která se uskutečnila v úterý, dne 5. července 2011, v nedalekých Mikulčicích na Hodonínsku. Při mši svaté vystoupil velkopavlovický pěvecký a hudební soubor Boží děcka a chrámový pěvecký sbor Laudamus pod vedením Mgr. Jana Kosíka. Obdivovanou ozdobou obřadu byla krojovaná velkopavlovická chasa ve slavnostních krojích...

  více
 • Městský úřad v pátek pro veřejnost uzavřen

  Městský úřad Velké Pavlovice oznamuje svým klientům změnu pracovní doby pro veřejnost. Na základě usnesení Rady města Velké Pavlovice bylo odsouhlase- no, že v pátek bude Městský úřad pro veřejnost uzavřen. Pracovní doba od pondělí do čtvrtka zůstává nezměněna. Podrobnosti po kliknutí na „více zde“.

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 9/2011

  Foto © 2010 Ing. Zdeněk KarberSIPHV nabízí vinařům k dispozici 9.situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 27. týden (4.7.2011 - 10.7.2011). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE. Máte-li zájem o pravidelné zasílání Situační zprávy o ochraně révy vinné elektronickou poštou na Vaši e-mailovou adresu, volejte na TIC Velké Pavlovice tel.: 519 428 149 nebo nám napište na e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz. Jako registrační údaj stačí vaše jméno a e-mailová adresa.
  více
 • Nové zábradlí okolo nového tréninkového hřiště

  Nové zábradlí okolo tréninkového hřiště (Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber)Na podzim roku 2010 byla upravena a oseta trávníkem nová plocha tréninkového fotbalového hřiště ve sportovním areálu TJ Slavoj Velké Pavlovice, nedaleko rybníka. V současné době budují pracovníci Služeb města okolo hřiště ochranné zábradlí. Fotbalisté si poprvé vyzkouší čerstvý pažit koncem měsíce července 2011.
  více
 • Nová VEČERKA zve k nákupu

  Večerka - nová prodejna ve Velkých PavlovicíchSe začátkem letních prázdnin byla ve Velkých Pavlovicích otevřena nová prodejna potravin a základní drogerie – VEČERKA. Najdete ji v budově bývalé prodejny země- dělské techniky Agrico na křižovatce ulic Hlavní, Brněnská a Nádražní. Prodejna je otevřena denně – v pondělí až sobotu od 5.30 do 21.00 hod., v neděli od 7.00 do 21.00 hod.. Na Vaši návštěvu a příjemný nákup se těší Marie a Filip...

  více
 • Víno a meruňky byly potmě

  Noční putování za vínemNapsali o nás; Břeclavský deník 4.7.2011 * Velké Pavlovice Šestnáct sklepů od pěti do půlnoci. To bylo cílem asi čtyř stovek milovníků vína, kteří dorazili v sobotu do Velkých Pavlovic. Tamní spolek Víno z Velkých Pavlovic tam totiž uspořádal již šestý ročník oblíbené akce Víno v oranžovém. Tentokrát však s podtitulem Noční putování za vínem...

  více
 • JEDNOTA otevřena i v neděli a o svátcích

  COOP JEDNOTA Velké PavloviceCOOP Jednota Velké Pavlovice na ulici Hlavní oznamuje všem občanům, turistům a návštěvníkům města, že bude mít během letních prázdnin otevřeno i v neděli a to od 8.00 do 10.30 hod.. O nadcházejících svátcích bude taktéž otevřeno – v úterý 5. 7. 2011 od 6.30 do 12.00 hod. a ve středu 6. 7. 2011 od 6.30 do 11.00 hod.. Těšíme se na vaši návštěvu!

  více
 • Velkopavlovický "chrám vína" na TV NOVA

  TV NOVA – tn.cz * 26. 6. 2011 * Vinaři z Velkých Pavlovic přišli s nápadem jak přilákat turisty. Pod místním zámkem chtějí vybudovat chrám, který bude zasvěcen vínu. Na něj by se pak podzemními chodbami napojily sklípky vinařů z okolí. Dosud v podzemí budovaly své chrámy jen tajné zednářské řády a pronásledovaní křesťané. Velkopavlovičtí vinaři se od nich inspirovali a konečně zúročí letité zkušenosti s kopáním sklepů. Svůj chrám chtějí ukrýt pět metrů pod zem...

  více
 • Půlnoční ohňostroj ve znamení vína

  Ohňostroj - Noční putování za vínemLetošní Víno v oranžovém bylo tak trošku netradiční. Podtitul na plakátech a pozvánkách hlásal tučným písmem „… aneb Noční putování za vínem“. A vskutku, bylo to tak. Spolek vinařů Víno z Velkých Pavlovic přišel s nápadem začít akci takřka podvečer a být k dispozici všem návštěvníkům až do pozdních nočních hodin. Milovníci vína si tuto novinku pochvalovali, tajemná atmosféra do noci se nořícího městečka ukázala další úžasnou tvář našeho kraje. Celá akce byla ukončena nádherným barevným ohňostrojem, z nějž vám nabízíme krásnou fotogalerii pana Františka Kobsy... 

  více
 • Noční vinné radovánky "živě" ve videozáznamu

  Noční putování za vínem (Foto © 2011 Věra Procingerová)Začátek prázdnin je už tradičně ve Velkých Pavlovicích spojen s vinařskou akcí s názvem Víno v oranžovém. Zrající meruňky svítí do dálky a všem návštěvníkům oznamují „léto je tady“ a s ním i nejvyšší čas ochutnat to nejlepší, co se ve velkopavlovických vinicích v minulém roce urodilo. Vinné sklepy se letos netradičně otevřely až o páté hodině odpolední a končilo se půlnočním slavnostním ohňostrojem u radnice...

  více
 • Noc otevřených sklepů? Vítaná změna!

  V sobotu 2. července, otevřelo své sklepy návštěvníkům ze všech koutů republiky na patnáct vinařství ze spolku Víno z Velkých Pavlovic. Již osmý ročník akce Víno v oranžovém měl letos podtitul Noc otevřených sklepů. Sklepy se návštěvníkům zcela vyjímečně otevřely až v 17.00 hod., zato v nich mohli vydržet dlouho do noci.
  více
 • Volba stárků - HODY 2011

  První prázdninovou sobotu 2. července 2011 si mezi sebou velkopavlovická chasa volila stárky a sklepníky. Volba stárků je první krok k úspěšným hodům. Kteří hoši tedy půjdou v čele letošního slavnostního hodovního průvodu?

  více
 • Farní den dětí aneb prázdniny začínají

  Ve čtvrtek 30. června proběhlo na farní zahradě sportovní odpoledne - „Den pro děti aneb prázdniny začínají“. Na čtyři desítky dětí v doprovodu dospělých se sešly, aby se pobavily při soutěžích, které pro ně připravili starší kamarádi. Na každého nadšence čekala odměna a na závěr si všichni opekli špekáčky.
  více
 • Corral na ranči

  Kruhovou ohradu neboli corral  pro koně pomáhali v první prázdninový den budovat na ranči Pod Išperky mladí muži z airsoftového klubu RAVEN Velké Pavlovice. Kruhová ohrada je bezpečná pro koně i začínající jezdce a také pro výcvik mladých koní, neboť neumožňuje koním prudké vybočení ze směru a cvičitel má svěřence neustále blízko sebe pod přímým dohledem.
  více
 • Ozdobili jsme si prázdniny

  Městská knihovna Velké Pavlovice připravila ve svých prostorách výstavu dětkých kresb, kterou si čtenáři i ostatní zájemci mohou prohlédnout jako prázdninové zpestření od pondělí 4. července do konce srpna 2011.
  více
 • Přijďte si pro aktuální novinky do knihovny

  knihy-zakony_M_120.jpgMěstská knihovna Velké Pavlovice zařazuje od 1. července do svého fondu  téměř stovku nových knih, z nichž většinu tvoří žhavé knižní tituly.
  více
 • Sbírám, sbíráš, sbíráme :-)!

  Turistické informační centrum Velké Pavlovice neustále rozšiřuje sortiment nejrůznějších sběratelských předmětů, čímž se snaží vyjít vstříc stále se rozrůstajícímu počtu turistů – sběratelů. Pokud mezi ně patříte, zbystřete! Od pátku 1. července 2011 byla do prodeje zařazena zbrusu nová Turistická vizitka No. 1525 – Velké Pavlovice.  Nyní u nás můžete zakoupit nejen Turistické deníky (45,- Kč) a Turistické vizitky No. 646 – Rozhledna Slunečná (12,- Kč), ale také Turistické vizitky No. 1525 – Velké Pavlovice.

  více
 • Na hudební festival do Valtic

  V pátek 26. a v sobotu 27. srpna 2011 vystoupí ve Valticích v rámci letního kulturního festivalu HRADY CZ špičky české hudební scény (TATA BOJS, TOMÁŠ KLUS, KRYŠTOF, SUPPORT LESBIENS, DIVOKEJ BILL a další.) V předprodeji vstupné na pátek 26. srpna 200,- Kč, na sobotu 27. srpna 400,- KčPředprodej vstupenek na tento letní kulturní festival na TIC Velké Pavlovice, Hlavní 9.

  více
 • Změna pracovní doby

  Městský úřad Velké Pavlovice upozorňuje občany, že během prázdnin, tedy v době od 1. července do 31. srpna 2011, se jako každoročně mění pracovní doba zaměstnanců.
  více