Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tradiční Štěpánský šachový turnaj

Šachový oddíl Slavoje Velké Pavlovice uspořádal 26. prosince 2011 tradiční Štěpánský turnaj. Jako první proti sobě nastoupili šachisté v kategorii žáků. Naši malí borci se do toho opřeli s obrovským zaujetím a vervou. Figurky se po šachovnicích hýbaly s obrovskou energií a rychlostí, rodiče fandili jak na koridě a všichni byli nadšení.  Pro zúčastněné byly připraveny i drobné ceny. Vyhráli všichni zúčastnění v následujícím pořadí: 1. Dominik Rolíšek, 2. Lukáš Pejchl, 3. Martin Bílek, 4.–5. Miroslav Náležinský a Filip Hicl.

V kategorii dospěláků zcela zaslouženě zvítězil František „Sahara“ Kynický. Druhé místo zachvátil Jan Michna a 3. pořadí patřilo Mirkovi Hlávkovi.

Bylo to velmi příjemné zakončení letošního šachově úspěšného roku. První tým skončil v krajském přeboru na 3. místě, i když ambice byly rozhodně vyšší. „B“ tým velmi důstojně reprezentoval též v této soutěži a skončil na krásném 7. místě. O našem aktuálním postavení více na následujících www stránkách: http://jmss.chess.cz/view_artefact.php?type=jmss_document&id=2588

Dařilo se především šachistům v žákovských kategoriích, kde jsme získali prvenství v přeboru škol okresu a ani umístění v krajském kole nebylo vůbec špatné. Jako každoročně, i letos jsme před koncem školního roku uspořádali žákovský turnaj o „Pohár starosty“.

Na našich výsledcích se začíná projevovat dlouhodobá práce s mládeží, kdy mladší vede Franta Kynický a starší mezinárodní mistr Pisk. Tréninky se konají pravidelně každý týden ve škole, a pokud bude mít někdo z dětí zájem přijít se podívat, popř. i začít hrát, rádi jej uvítáme. V letošní sezóně začínají starší pravidelně nastupovat za „béčko dospělých“ a po celém okrese se začíná mluvit o mládežnících z Velkých Pavlovic.

Děkujeme touto cestou všem našim příznivcům, sponzorům a fandům za podporu, kterou nám doposud věnovali a nechť nám zachovají přízeň i v roce 2012, protože bez nich by se šachy na stávající úrovni zcela jistě hrát a vyučovat nedaly.