Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2007 (leden, únor, březen)

 • Očista rybníka pokračuje

  Vypuštěný rybníkVoda z velkopavlovického rybníka na ulici Nádražní je již odčerpaná. Rybník nyní čeká odbahnění, vyčištění a úprava břehů a okolí.

  více
 • Rodinné pasy - tip pro rodiny s dětmi

  Jste rodina, která se ráda toulá po hradech, zámcích, navštěvuje aqvaparky a spoustu dalších atrakcí? Máte alespoň jedno dítě do 18 let a občas se Vám zdá, že vysoké vstupné a poplatky zatěžují Váš rodinný rozpočet? Tak tedy právě pro Vás a Vaši rodinu je určen tip našeho Turistického informačního centra, kterak snížit náklady rodiny prostřednictvím projektu Krajského úřadu Jihomoravského kraje s názvem Rodinné pasy. Máte-li zájem dovědět se o tomto projektu více, klidněte ZDE.  
  více
 • Připravuje se výstavba 36 bytů

  Takhle budou vypadat 3 nové bytové domyPotřebujete bytem stabilizovat rodinu? Žije Vás ve Vašem rodinném domě či bytě více a podmínky k životu jsou velmi stísněné? Jste mladí, zakládáte či jste již založili rodinu a chcete bydlet ve svém? Pak právě pro Vás jsou určeny tyto informace.
  více
 • Soutěžní výstava holubů

  Pan Peter Baláš s vítězem výstavy - holubem plemene římanO víkendu 20. a 21. ledna 2007 proběhla v chovatelské hale ve Velkých Pavlovicích Speciální soutěžní výstava Klubu chovatelů římanů a koburských skřivanů, který sdružuje nejlepší chovatele těchto plemen holubů z české i slovenské republiky. Na snímku je pan Peter Baláš ze Semerova u  Nových Zámků ze Slovenska s vítězem výstavy - holubem plemene říman.
  více
 • Západ slunce ve vinicích

  Letošní mimořádně teplá zima nám sice bílou romantiku nenadělila, ale kouzelnými scenériemi v žádném případě nešetří ... Tak to vypadalo v okolí našeho města dnes (20. ledna 2007) při západu slunce.
  více
 • Hasiči měli plné ruce práce

  Zásah SDH V. Pavlovice na ul. ZahradníSDH Velké Pavlovice dnes ráno (20. ledna 2007) zasahoval v rodinném domě na Zahradní ulici při poruše dřevoplynového kotle. Po vyhlášení poplachu sirénou byli hasiči na místě zásahu za necelých pět minut. Rychlým zásahem eliminovali škody na minimum.
  více
 • Vichřice smetla seník

  Zničený seník na ZáblackýchVichřice v noci z 18. na 19. ledna 2007 se stala osudnou pro seník v katastru Vekých Pavlovic. Ten byl postaven v trati Závlacká či Záblacká na pozemcích státního statku po první světové válce. Sloužil jako sklad sena a slámy a dešťová voda ze střechy byla stahována do jímky a byla využívána v parních oračkách, které velkostatek uplatňoval  jako velmi progesivní prvek při orbě polí, hlavně při pěstování cukrové řepy.
  více
 • Velké Pavlovice na veletrhu ITF Slovakiatour 2007

  Praktikantka MěÚ V. Pavlovice Monika Hasíková nezaváhala a oblékla se do lidového krojeVe dnech 18. až 21. ledna 2007 probíhá ve výstavním a kongresovém centru Incheba Expo Bratislava 13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour 2007. Naše partnerské město Senica se zde prezentuje v samostatném stánku a stejně jako my jsme přizvali senické na Regiontour 2007 do Brna, seničtí pozvali i nás. Velké Pavlovice mohou tedy nyní, jako cíl svých výletů za rekreací a výborným jihomoravským vínem, objevovat i naši sousedé ze Slovenska.   
  více
 • Podivuhodná zima

  Rozkvetlé fialky na ul. HlavníMísto bílé peřiny a třeskutého mrazu - koberec modrých fialek, zářící macešky a jaro hlásající sněženky! Právě taková je letošní zima ve Velkých Pavlovicích. Denní teploty se během lednových dnů pohybují kolem 10 °C a v noci málokdy pokoří bod mrazu. Ani měsíc prosinec se nevyznačoval významými mrazy. Proto si milovníci ledového vína budou muset nechat, co se týče vzorků 2006, zajít chuť.

  více
 • Očista velkopavlovického rybníka začala ...

  Čerpadlo vody u velkopavlovického rybníkaSpecializovaná firma začala v těchto dnech čistit místní rybník na ulici Nádražní. V současné době probíhá odčerpávání vody, které bude dle pracovníků trvat cca 10 dnů, přičemž se počítá s čerpáním vody 24 hodin denně. Za použití dostupné techniky je průměrný odtok za jednu hodinu vyčíslen na 120 m³. Následovat bude odbahnění, vyčistění rybníka a ve finální fázi úprava břehů a okolí.
  více
 • Internet v knihovně

  S platností od 1. 1. 2007 jsou internetové služby i ostatní práce na PC v Městské knihovně Velké Pavlovice stanoveny na 60 minut pro registrované a 30 minut pro neregistrované uživatele ZDARMA. Časové limity pro využití internetu lze upravovat podle potřeb a možností knihovny!
  více
 • Regiontour 2007 je již minulostí

  Místostarosta Ing. Zdeněk Karber, hejtman JMK Ing. Stanislav Juránek, starosta V. Pavlovic Ing. Pavel ProcházkaVe dnech 11. až 14. ledna 2007 proběhl na Brněnských veletrzích a výstavištích veletrh cestovního ruchu Regiontour a Go. Jak jsme již informovali, Velké Pavlovice se představili v samostaném stánku s bohatou prezentací našeho města a okolí. Díky kvalitním propagačním materiálům, výbornému vínu, bohatému občerstvení a ochotné obsluze bylo na našem stánku stále plno.
  více
 • Regiontour je v plném proudu

  Skokan na lyžích Jiří Raška a starosta Velkých Pavlovic Ing. Pavel ProcházkaDnes, ve čtvrtek 11. ledna 2007, začal v Brně veletrh cestovního ruchu Regiontour. Velké Pavlovice se zde prezentují v samostatném stánku, který má podobu habánského sklepa. Jak je zřejmé z fotografie, nechyběli význační hosté. Se starostou našeho města Ing. Pavlem Procházkou se přišla pozdravit i taková sportovní legenda, jakou je nejslavnější český skokan na lyžích Jiří Raška.
  více
 • Kalendář svozu odpadů 2007

  Město Velké Pavlovice a Hantály a. s. nabízí k dispozici občanům Velkých Pavlovic kalendář svozu odpadů pro rok 2007 (klikněte na "více zde"). Stejně jako loni se bude třídit papír, plast a železný šrot. Novinkou je třídění krabic od nápojů Tetra Pack.

  více
 • Výtěžek Tříkrálové sbírky

  Během uplynulého víkendu proběhla v našem městě tradiční Tříkrálová sbírka. Koledníkům se podařilo vybrat od našich spoluobčanů 62.591,50 Kč a 10 EUR. Za dary děkujeme!
  více
 • Tři králové procházeli městem

  Nejmenší z koledníkůDnes, v sobotu 6. ledna 2007, přesně na svátek Tří králů, jste mohli po našem městě potkávat skupinky dětí v bílých pláštích a královských čepicích. Tím začala tradiční Tříkrálová sbírka, pořádaná Českou katolickou charitou. Ještě i zítra, s krásnou koledou na rtech, nás můžete čekat u Vašich dveří! Děkujeme ...
  více
 • Tříkrálová sbírka 2007

  KoledníciVážení občané, ve dnech od 5. do 7. ledna 2007 se u Vašich dveří objeví tříkráloví koledníci, kteří budou v doprovodu dospělé osoby a za zpěvu koled vybírat do pokladniček finanční dary pro Tříkrálovou sbírku pořádanou Českou katolickou charitou. Koledníci Vám předem děkují za vlídné přijetí!

  více
 • Sběrný dvůr a svoz odpadu

  Městský úřad Velké Pavlovice upozorňuje občany, že bude každý sudý týden v sobotu otevřen sběrný dvůr ve dvoře Městského úřadu a to vždy od 8.00 do 12.00 hod. Dále MěÚ oznamuje, že zahájil výběr poplatků za odvoz odpadu, nájmů za obecní pozemky, hroby a psy (poplatky budou vybírány do 31. ledna 2007). První letošní svoz papíru a plastu  proběhne v pondělí 8. ledna 2007.
  více