Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2007 (leden, únor, březen)

 • Maškarní neděle patřila dětem

  Sbor dobrovolných hasičů V. Pavlovice uspořádal v neděli (4. března 2007) maškarní diskotéku pro děti a tak se opět sokolovna hemžila podivuhodnými postavičkami - princeznami, indiány, beruškami, Červenými Karkulkami, vodníky, muchomůrkami, vílami, šašky, klauny, čmeláky, k vidění byla i nevěsta s ženichem a spousty dalších zvířátek a pohádkových bytostí. 

  více
 • Šibřinky opět nezklamaly!

  V sobotu 3. března 2007 byla velkopavlovická sokolovna svědkem již sedmého plesu letošní bohaté sezóny - Maškarního bálu aneb Šibřinek. Ceny za nejlepší masky byly letos uděleny ve dvou kategoriích - jednotlivec a skupina. V jednotlivcích sklidil největší úspěch Bílý muž z Pána Prstenů Gandalf, na druhou příčku pomyslného žebříčku přiletěla netopýří žena Batmanka a na třetí usedl ztřeštěný věděc Albert Einstein. Skupinovým trumfem letošního roku byly fenomenální kulturistky, o druhou cenu se podělily moudré sovy a třetí si odnesla početná skupina roztomilých slunéček sedmitečných.
  více
 • Omlazování lip na Hlavní ulici

  Pracovníci služeb města V. Pavlovice při drcení ořezaných větvíPracovníci služeb města Velké Pavlovice spolu se specializovanými odborníky pracují v těchto dnech na omlazování starých mohutných lip na ulici Hlavní. Dle vypracovaného odborného posudku je třeba 5 až 6 stomů vykácet (nemocné stromy), ostatní budou postupně prořezány a omlazeny. 
  více
 • Chcete se stát členy leteckého klubu?

  Nové občanské sdružení Letecký klub Nad krajem André o. s. zve příznivce sportovního létání na první (zakládající) členskou schůzi, která se koná 18. března 2007 v 15.00 hod. v restauraci U Vavřince. Pro podrobné informace klikněte na "více zde". 
  více
 • Právě vyšel nový Velkopavlovický zpravodaj I/2007

  V úterý 27. února 2007 mohli občané Velkých Pavlovic najít ve svých poštovních schránkách nový Velkopavlovický zpravodaj I/2007. Máte-li chuť se do něj začíst hned, máte příležitost si jej stáhnout ZDE (formát PDF) a současně můžete nahlédnout i do barevné přílohy ZDE (formát PDF).

  více
 • Mám studnu, odebírám vodu ... Musím žádat o povolení?

  Odpověď na tuto otázku a mnohé další podrobné informace týkající se odběru podzemní vody, povrchové vody, vypouštění odpadních vod do povrchových vod nebo vod podzemních získáte po kliknutí ZDE (dokument ve formátu PDF).

  více
 • Chcete se zúčastnit družebního zájezdu do Francie?

  Z městečka EchenonV letošním roce by se měl uskutečnit zájezd našich občanů do družebního městečka Echenon ve Francii, které se nachází poblíž Dijonu v Burgundské oblasti. První setkání našich a francouzských občanů se  uskutečnilo v Echenonu už v roce 1992. I přes určitou jazykovou bariéru byla setkání vždy velmi přátelská. Prožité zážitky z poznání každodenního života lidí žijících v jiné zemi vám neumožní žádný jiný zájezd s cestovní kanceláří ... (pro další info klikněte na "více zde")
  více
 • Vinice opět ožívají ...

  Příjemně hřející sluníčko a teplá odpoledne nenechávají velkopavlovické vinaře v klidu. Příznivé počasí a vysoké teploty letošní mírné zimy využívají k průběžnému řezu vinic.
  více
 • Začíná snad již opravdu jaro?

  Mimořádně teplá zima urychlila začátek vegetace a tak již můžeme vidět první rozkvetlé stromy mandloní, jejichž hořce vonící květy opylují včely. Na snímku mandloň, která roste ve vinařské trati Bedříška.
  více
 • Modré Hory mají své turistické trasy

  V pondělí 19. února 2007 se sešli na radnici ve Velkých Pavlovicích zástupci 5 měst a obcí (Velké Pavlovice, Bořetice, Němčičky, Kobylí a Vrbice), aby se shodli na nejkrásnějších turistických trasách v oblasti Modrých Hor. Projekt výše uvedených pěti obcí, propagující vinařskou turistiku, bude oficiálně představen 6. července 2007 slavnostním programem s názvem "Putování po Modrých Horách". Přípravná jednání probíhají již několik týdnů, projekt podporují i tak významné vinařské osobnosti, jako jsou prof. Vilém Kraus, ing. Jaromír Čepička a další významní vinařští odborníci. 
  více
 • Informace pro vystavovatele - Výstava fotografií

  Ve dnech 9. - 18. března 2007 proběhne ve výstavním sále radnice ve Velkých Pavlovicích výstava fotografií, kterou pořádá Město Velké Pavlovice spolu s Turistickým informačním centrem. Slavnostní vernisáž se uskuteční v pátek 9. března 2007 v 19.00 hod. Podrobné informace pro vystavovatele získáte po kliknutí na "více zde".
  více
 • O víně při víně

  Velkopavlovičtí vinaři uspořádali v sobotu 17. února 2007  přehlídku mladých vín ze sklizně mimořádného ročníku 2006. Sešlo se přes 200 vzorků z vinic ve Velkých Pavlovicích. Nejvíce zastoupenými odrůdami byly Modrý Portugal, Frankovka, André a Veltlínské zelené. Vinaři po degustaci konstatovali, že mladá vína mají vynikající  kvalitu a že skutečně ročník 2006 bude patřit k těm nejlepším v poslední době.
  více
 • Profesionální turnaj nohejbalových amatérů

  V sobotu dne 17. února 2007 proběhl ve velkopavlovické sportovní hale při gymnáziu tradiční Profesionální turnaj nohejbalových amatérů, kterého se zúčastnilo 10 dvoučlenných družstev z Velkých Pavlovic i okolí. Vítězem turnaje se stal tým Draci (Jaroslav Buchta a Jan Buchta), druhou příčku obsadil tým Radegast (Radek Bárta a Petr Procházka) a o třetí místo se podělily týmy FC Napajedla (Radek Krejčiřík a Michal Hádlík) a HI-CL (Zdeněk Hicl a Michal Suský).
  více
 • Plesová sezóna je v plném proudu

  Ze Společenského plesuTak jako každoročně se i letos nese začátek roku v duchu plesů a bálů. Velkopavlovická sokolovna byla svědkem již čtyř slavnostních sobot a čtyři ji ještě čekají. Těšit se můžete na ples Studentský, Hasičský, Šibřinky a Country bál. Sezónu, která je právě v polovině, zakončí veselou nedělí rej roztodivných masek a dětského smíchu na oblíbeném "Maškaráku" pro naše nejmenší.

  více
 • Nové knihy!

  Městská knihovna Velké Pavlovice nabízí svým čtenářům nové knihy. Pro seznam knižních novinek, kterých bylo dne 14. února 2007 zařazeno do našeho fondu 26 svazků, klikněte ZDE.
  více
 • Odbahňování rybníka

  Práce na odbahnění rybníkaRybník ve Velkých Pavlovicích nevypadá v těchto dnech příliš malebně - podobá se spíše velké bažině. Voda je již vypuštěna, největší nepořádek odklizen. Nyní dodavatelská firma začala pracovat na další náročné etapě - odbahňování.
  více
 • Výzva pro místní fotografy - profesionály i amatéry

  Město Velké Pavlovice, kulturní komise a velkopavlovičtí fotografové - profesionálové i amatéři - uspořádají ve dnech 9. až 18. března 2007 ve výstavním sále radnice výstavu místních fotografů. Pokud je pro Vás fotografování koníčkem a máte ve své sbírce pěkné obrázky, které byste měli zájem vystavit, připravte si je (nejméně tři kusy o rozměru 18 x 24 cm) a přineste na Turistické informační centrum, Hlavní 9. Zde Vám budou podány bližší informace - tel. 519 428 149.
  více
 • Nové knihy!

  Městská knihovna Velké Pavlovice nabízí svým čtenářům nové knihy. Pro seznam knižních novinek, kterých bylo dne 7. února 2007 zařazeno do našeho fondu 28 svazků, klikněte ZDE.
  více
 • Speciální výstava holubů kingů

  Vítěz výstavy s majitelem Miroslavem Vlčkem ze Suchohrdel u MiroslavyVe dnech 3. a 4. února 2007 proběhla v chovatelské hale ve Velkých Pavlovicích speciální klubová výstava holubů kingů. Bylo vystaveno 229 holubů v 11 barevných a kresebných rázech. Vítězem výstavy se stala bílá holubice narozená v roce 2005 chovatele Jaroslava Vlčka staršího ze Suchohrdel u Miroslavi.
  více
 • Vstup do školy

  Vstup do školyPodoba naší školy se stále mění. V současné době je dokončený vstup na druhý stupeň základní školy. Podél schodiště jsou vybudovány terasy připravené k osázení zelení.
  více