Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2007 (červenec, srpen, září)

 • Nové hřiště za kostelem v obležení dětí

  Píše se rok 2007, do velkých měst se naštěstí všichni neodstěhovali a děti? Mají si kde hrát! Alespoň ve Velkých Pavlovicích se slova staré známé písně plné obav o budoucnost dětí, k obrovské radosti a nadšení nejmenších, nenaplnila. Nové hřiště za kostelem, jak je zjevné z namátkově pořízených fotografií, je plně využíváno. Přejeme dětem teplý a slunečný podzim, aby si skotačení a průlezů mohly co nejdéle užívat!  
  více
 • Křest knižní novinky ve Velkých Pavlovicích

  V předvečer oficiálního vydání byla ve Velkých Pavlovicích  kmotrem Liborem Nazarčukem za účasti autora Milana Kocmánka, nakladatele Michala Huvara a starosty Ing. Pavla Procházky pokřtěna kniha s příznačným názvem "Ve víně je sranda".
  více
 • Návštěvnost našich webových stránek láme rekordy

  Statistika návštěvnosti webu www.velke-pavlovice.cz - denní návštěvyRekordní návštěvnost našich webových stránek přinesl uplynulý týden. Sledovanost stránek se pohybovala oproti jiným týdnům až na dvojnásobku. Dne 31. srpna 2007 navštívilo dle statického měření stránky www.velke-pavlovice.cz celkem 617 návštěvníků.
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 19/2007

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 19. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 36. týden (3. 9. 2007 - 9. 9. 2007). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE.
  více
 • SPORT - výsledky víkendové kopané 1. - 2. 9. 2007

  Během uplynulého víkendu (1. a 2. září 2007) sehrála fotbalová mužstva Slavoje Velké Pavlovice 7 zápasů - 2 zápasy byly vítězné, 5x utrpěli velkopavlovičtí fotbalisté porážku. Pro podrobné výsledky klikněte na "více zde".
  více
 • Pohár z Memoriálu Stanislava Hloucha putuje do Velkých Pavlovic

  Ve dnech 1. a 2. září 2007 se v nedalekých Valticích konaly všestranné zkoušky loveckých psů - Memoriál Stanislava Hloucha. Zkoušky vyhrál a výrazný kynologický úspěch si na své konto připsal František Kallus z Velkých Pavlovic s fenou pointera Besi z Bohumělské obory. S celkovým počtem 496 bodů se tak nominoval na Memoriál Richarda Knolla, který se bude konat příští rok v Třebíči.
  více
 • Velkopavlovické vinobraní 2007 ve znamení hudby, tance, burčáku, vína a zábavy pro každého

  Z divadelní scénky Zarážení horyJiž v devět hodin ráno se otevřely s nabídkou velmi bohatého a rozmanitého programu brány ke druhému dni Velkopavlovického vinobraní roku 2007. Během dopoledne byla k vidění spousta dětských folklórních souborů, mezi kterými samozřejmě nechyběl ani velkopavlovický Sadováček s náročným a výborně zvládnutým programem.
  více
 • Strhující koncert Hradišťanu & Jumping Drums zahájil Velkopavlovické vinobraní 2007

  Hradišťan s Jiřím PavlicouV pátek večer dne 31. srpna 2007 bylo ve V. Pavlovicích zahájeno strhujícím koncertem cimbálové muziky Hradišťan s Jiřím Pavlicou a bubenickým orchestrem Jumping Drums Velkopavlovické vinobraní 2007, které je zároveň prvním vinobraním z celé šňůry obdobných akcí v našem regionu i za jeho hranicemi. Před vystoupením Hradišťanu ožil plac za sokolovnou tóny cimbálu za zpěvu mužáckých sborů jak z Velkých Pavlovic, tak i z nedalekého okolí. Mezi vystupujícími nechyběl  místní Presúzní sbor, Mužáci z Vrbice, Révokaz z Čejkovic a Mužáci z Březí. Samotnému koncertu předcházel také slavnostní křest knihy a vernisáž výstavy Milana Kocmánka "Ve víně je sranda" v sále radnice města a mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie.
  více
 • Aktuálně z mateřské školy

  Mateřská škola Velké Pavlovice

  V pondělí 3. září se otevřou brány většiny školských zařízení. Nebude tomu jinak ani ve Velkých Pavlovicích. Do zdejší mateřské školy je pro školní rok 2007-08 přijato celkem 81 dětí do věkově smíšených tříd Berušek, Veverek a Sluníček.
  více
 • Velkopavlovické hody 2007 ve fotografii

  Velkopavlovické hody roku 2007 jsou již minulostí. Díky obrovské účasti krojované mládeže, nadšení a obětavosti rodičů, hojné návštěvnosti přespolních chas a spolupráci Města Velké Pavlovice a TJ Slavoj se i navzdory vrtkavému pondělnímu počasí velmi vydařily. Máte-li zájem se alespoň prostřednictvím pěkných obrázků na chvilku do hodového času vrátit, prohlédněte si novou bohatou fotogalerii. Pro její otevření klikněte ZDE.

  více
 • Knižní novinky

  Městská knihovna ve Velkých Pavlovicích oznamuje svým čtenářům, že dne 31. srpna 2007 zařadila do svého fondu 8 svazků nových knih. Pro seznam novinek klikněte ZDE.
  více
 • Sběrna prádla a šatstva

  Sběrna prádla a šatstva upozorňuje občany na změnu pracovní doby. Od 1. září 2007 bude otevřeno v pondělí a čtvrtek od 12.00 do 17.00 hod. Zároveň zde bude fungovat sběrna šatstva pro charitu Břeclav.
  více
 • Koncert Hradišťanu

  Velkopavlovické vinobraní odstartuje již tento pátek 31. srpna. Program na place za sokolovnou začne ve 20.00 hod. vystoupením Mužáckých sborů a ve 21.00 hod. bude pokračovat vystoupením Hradišťanu. Vstupenky na tento program si můžete zakoupit v pokladnách u areálu již od 18.30 hod.
  více
 • Otevřené vinné sklepy navštívily stovky milovníků vína

  Velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic vsadili v letošní turistické sezóně mimo jiné i na oblíbenou dlouhodobou akci Otevřené vinné sklepy a již nyní můžeme konstatovat - udělali více než dobře. Sklepy jsou stále plné, turisté projevují o návštěvu sklípků a vinařství čím dál větší zájem, víno se ochutnává, hovoří se o něm, vínem to zkátka a dobře ve Velkých Pavlovicích žije. Nyní čeká na turisty sezónní specialita v podobě burčáku, který je již nyní k mání a to především z odrůd jako je Moravský muškát nebo Modrý portugal.

  více
 • Přípravy na Velkopavlovické vinobraní 2007 vrcholí

  Je tomu pouhý necelý týden, kdy v našem městě skončilo hodovní veselí, a už se zde schyluje k další významné kulturní a společenské události - Velkopavlovickému vinobraní 2007. Náročné přípravy jsou v plném proudu. Pracovníci Služeb města pilně chystají na páteční a sobotní slavnosti plac za sokolovnou, prostranství autobusového nádraží i prostory před Viniem. Stejně jako v letech minulých si Vás dovolujeme na Velkopavlovické vinobraní co nejsrdečněji pozvat. Buďte již nyní na slavnostech vína, hudby a umění  vítáni! Podrobný program najdete akce najdete ZDE.

  více
 • Ve Velkých Pavlovicích je 125 nezaměstaných obyvatel

  Úřad práce v Břeclavi zveřejnil v těchto dnech statistiku nezaměstanosti obcí okresu Břeclav za měsíc červenec 2007. Velké Pavlovice jsou s mírou nezaměstnanosti 8,33 % na 28. místě pomyslného žebříčku. Z celkového počtu 1.500 aktivních obyvatel zde bylo v minulém měsíci 125 nezaměstaných. Z 63 obcí Břeclavska je největší nezaměstanost v Horních Věstonicích - 15,07 %, nejmenší pak v Kašinci - 4,21 %. Celkovou statistiku si můžete ve formátu XLS stáhnout ZDE.
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 18/2007

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 18. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 35. týden (27. 8. 2007 - 2. 9. 2007). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE.

  více
 • SPORT - výsledky víkendové kopané 25. - 26. 8. 2007

  Během uplynulého víkendu (25. - 26. srpna 2007) sehrála fotbalová mužstva Slavoje Velké Pavlovice 6 zápasů - 4x utrpěli velkopavlovičtí fotbalisté porážku a 2 zápasy skončily remízou. Pro podrobné výsledky klikněte na "více zde".
  více
 • ČENDA TOUR 2007 ... vzpomínka na Jana "Čendu" Čeňka

  Účastníci 5. ročníku akce ČENDA TOUR 2007V sobotu dne 25. srpna 2007 si dali sraz v areálu TJ Slavoj Velké Pavlovice účastníci  5. ročníku akce ČENDA  TOUR  2007. Jedná se o vzpomínkovou akci na kamaráda sportovce, hlavně vášnivého cyklistu Jana „ČENDU“ Čeňka, který nás opustil v roce  2002 ve věku pouhých  26 let ...
  více
 • Prodej burčáku začíná

  V přiznivém počasí letošního roku dozrávají hrozny raných odrůd révy vinné. Velkopavlovické Vinařství V&M Zborovský nabízí burčák z Moravského Muškátu. Burčák člověka nejen rozveselí, ale má i léčivé účinky, poněvadž obsahuje mnoho cenných biologických látek. Člověk by ho měl za sezónu vypít tolik,kolik má v těle krve. Dobrou chuť!
  více