Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Aktuality

 • Rekonstrukce vodovodního řadu je zahájena

  4.5. * Dnes byla zahájena výměna vodovodního řadu na Náměstí 9. května. Nejprve budou provedeny práce od lékárny po křižovatku Náměstí 9. května / Zelnice /Padělky.

  více
 • Mládež uklízela odpadky,…skoro až neuvěřitelné

  4.5. * Ve čtvrtek se několik lidí pozastavilo nad tím, proč sbírá mládež v okolí sokolovny , autobusového nádraží a různě jinde odpadky. Možná si někdo pomyslel, že je to za trest, ale nebylo. Sběr odpadků proběhl z vlastní iniciativy. 

  více
 • Jak pandemie koronaviru ovlivnila Velké Pavlovice? Videoreportáž RTV Jih

  1.5. * Je rok 2020 a pandemie koronaviru zasáhla takřka celý svět. Otázku, jak současná situace ovlivnila chod zdejších významných institucí, zodpověděli ve Velkých Pavlovicích.

  více
 • Služby města mají nového pomocníka

  1.5. * Péče o veřejnou zeleň je v současných extrémně suchých letech náročnější než dřív. Stovky stromů vysazených v uplynulých letech potřebují zálivku. Proto město Velké Pavlovice pořídilo zalévací přívěsnou cisternu na veřejnou zeleň.

  více
 • Když chybí návštěvy divadla

  1.5. * Mnohá divadla se snaží pečovat o své návštěvníky v současné době aspoň on-line cestou. Pokud vám tedy chybí návštěvy divadel, můžete se podívat na představení ve video-nahrávkách, jak je postupně divadla představují.

  více
 • Přání vyslyšeno, na Zahájce je umístěno posezení

  1.5. * Stále víc a víc volala veřejnost pro umístění posezení k rybníku Zahájka. Přání bylo vyslyšeno a včera bylo posezení k rybníku umístěno.

  více
 • Policisté hledají řidiče osobního automobilu Hyundai Atos zelené barvy

  29.4. * Na dlouhou dobu zaměstnala břeclavské dopravní policisty v úterý dne 28. dubna 2020 odpoledne mezi Velkým Pavlovicemi a Němčičkami dopravní nehoda šesti vozidel... 

  více
 • Přístavba kolumbária

  28.4. *  Pracovníci Služeb města  zahájili v pondělí přístavbu kolumbária mezi hřbitovní zdí a kostelem. Nově bude zbudováno 16 schránek pro urny.

  více
 • Jaderná elektrárna? Láska na první pohled, říká bezpečnostní inženýrka z Dukovan

  28.4. * Napsali o nás; Břeclavský deník - Když ji rodiče každý všední den vodili do třídy Krtečků ve velkopavlovické školce, nemohli tušit, že se z jejich usměvavé princezny stane jaderná inženýrka, která se v dukovanské elektrárně bude věnovat pravděpodobnostním analýzám bezpečnosti jaderných bloků.

  více
 • Společnost Madekop Vrbice pomáhá

  28.4. * Společnost Madekop Vrbice pomáhá v době opatření proti šíření koronaviru i státní správě a samosprávě. Společnost Madekop zcela zdarma poskytla městu Velké Pavlovice na míru nařezaný materiál pro výrobu bezpečnostních přepážek  do budovy knihovny a turistického informačního centra. 

  více
 • Pošta V. Pavlovice oznamuje změnu otevírací doby

  4.5. * Pošta Velké Pavlovice oznamuje, že z provozních důvodů bude na nezbytně nutnou dobu od pondělí 4. 5. do 29. 5. 2020 omezená otevírací doba... 

  více
 • Ekocentrum Trkmanka a dopad COVID - 19

  27.4. * Momentální situace není jednoduchá ani pro naši příspěvkovou organizaci. Bohužel vzhledem k tomu, že v současném stavu nejsou realizovány původně plánované aktivity, které měly zabezpečit určitý objem finančních prostředků na zajištění provozu, dochází k určitým změnám...

  více
 • Letecký klub Nad krajem André má 1*

  27.4. * I když byl jarní úklid města a jeho okolí zrušen, nezůstane okolí města zcela bez úklidu. Ve čtvrtek 23. dubna 2020 členové Leteckého klubu Nad krajem André uklidili původně přidělený úsek.

  více
 • Výdej dezinfekce Anti-Covid

  27.4. * Město Velké Pavlovice oznamuje, že bude možné doplnit ve středu 29. dubna od 14.00-16.00 hod. u městského úřadu dezinfekcí Anti-Covid do původních (půllitrových) lahví, které byly rozdávány do domácností. 

  více
 • Za syslem do kraje vína a meruněk

  27.4. * V rámci aktivit ALKA Wildlife, o.p.s. okolo sysla proběhl v Pavlovicích taky malý botanický a entomologický průzkum strání severně od obce. Výsledky teď byly publikovány v časopise Ochrana přírody. Můžete se dočíst, co vše zajímavého žije v  našich vinicích a sadech.

  více
 • Zahájení provozu tenisových kurtů

  27.4. * Tenisový oddíl ve Velkých Pavlovicích oznamuje, že tenisové kurty č. 3, 4, 5 jsou již v provozu. Rezervaci můžete provádět online na webových stránkách Tenisového oddílu., nebo na tel. čísle: 728 629 575.

  více
 • Přijímací zkoušky v ZUŠ

  27.4. * ZUŠ Velké Pavlovice oznamuje zájemcům o studium ve školním roce 2020/2021, že přijímací talentové zkoušky se uskuteční v pondělí  22.6.2020 od 14:00 do 17:00 v budově ZUŠ na ulici Hlavní č. 30 ve Velkých Pavlovicích.

  více
 • Obnovení výuky v ZUŠ

  27.4. * Vážení rodiče žáků ZUŠ Velké Pavlovice, od 11. května 2020 může být obnovena individuální výuka v ZUŠ za předpokladu, že Vy i Váš vyučující pedagog se na tomto postupu domluvíte. 

  více
 • Infocentrum a knihovna opět otevírají, už od úterý 28. dubna 2020!

  27.4. * Turistické informační centrum a Městská knihovna Velké Pavlovice oznamují svým návštěvníkům, že budou obě tyto instituce od úterý 28. dubna 2020 opět otevřeny široké veřejnosti a to dle běžné otevírací doby...

  více
 • Velkopavlovičtí vinaři se připojili k iniciativě To si vypijeme

  23.4. * Aktuální dění kolem covidu-19 je zkouškou statečnosti našich vinařů. Investovali své lidské i materiální zdroje do posledního ročníku vín. Čekali, že jejich vína vás zastihnou při posezení v restauraci, na dovolené, letním festivalu. Že za nimi přijedete na vinařské akce a nebo u nich posedíte ve sklepě.

  více