Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Student gymnázia David Drápal zabodoval na zeměpisné olympiádě

David Drápal, student třídy prima Gymnázia Velké Pavlovice, se v letošním roce umístil na šestém místě v krajském kole 22. ročníku Zeměpisné olympiády, zaměřené na orientaci v mapách a znalostech o celém světě.

Účast v krajském kole soutěže v kategorii A byla vykoupena náročnou cestou, která stála Davida mnoho úsilí, nervů, ale především náročného studia. Prvním krokem k úspěchu bylo vítězství ve školním kole. Tímto si pilný student otevřel brány do okresního kola. Zde v měsíci únoru 2020 opět zavoněly vavříny, a to ještě intenzivněni, neboť David opět vyhrál, čímž si zajistil další postup, tentokrát do nejvyššího možného stupně soutěže, tedy na kraj.

Krajské kolo zeměpisné olympiády probíhalo díky koronavirové pandemii v nestandardních podmínkách. Soutěžící se nesměli dostavit osobně, ale ani tato mimořádná a náročná situace organizátory neodradila. Test byl pro účastníky vytvořen v on-line verzi, a tak všech čtrnáct postupujících z celé jižní Moravy zápolilo o titul z pohodlí domova.

Kolo bylo složeno z několik částí, týkajících se Česka, Evropy i vesmíru. Odpovědět na všechny otázky vyžadovalo znalosti nad rámec běžného školního studia. Každý soutěžící, který se probojoval až na kraj, není pouze vynikající student zeměpisu, ale také nadšenec, který je ochoten věnovat spousty svého volného času samostudiu, bádání, čtení odborné literatury, sledování cestovatelských pořadů v televizi nebo na internetu apod.. Proto před Davidem klobouk dolů a hlubokou poklonu!

Davidovi ke skvělému výsledku gratulujeme a přejeme spousty dalších podobných úspěchů!

Gymnázium * Student David Drápal z primy na zeměpisné olympiádě

Text: Anna Drápalová & Karolína Bártová / Foto: Archiv rodiny Drápalovy / 30.5.2020